Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Genç erkek odası dekorasyonu için ipuçlarını ve fikirlerini siz değerli Dekor Style takipçileri için bu makalemizde ele aldık. 2016 Genç odası için fikirler galerisine göz atmanızı tavsiye ederim.

Sevgili okuyucularımız bugün sizlerle farklı bir konu dahilinde buluşacağız. Bugün sizleri bilgilendireceğim-iz konu ise erkek odaları dekorasyonu olacaktır. Erkek çocuklar doğduklarından itibaren bir ailenin geleceği olarak görülmektedir. Ve erkek çocuklar doğal yapısından dolayı kız çocuklara göre daha farklı yetiştirilirler. Çeşitli görevler vererek sorumluluk  duygusunu kazandırmaya çalışırız. Çocuklar için odaları farklı bir anlam taşımaktadır. Ancak erkek çocuklar için odalarının önemi bir kat daha fazladır. Çünkü erkek çocuklar evde  vakitlerinin çoğunu odalarında geçirirler. Bu nedenle odaları ile aralarında önemli bir bağ bulunan erkekler odalarını kendi zevklerine göre düzenlemeyi yeğlemişlerdir. Bizlerde size bu makalemizde erkek çocuk odalarını dekore ederken yardımcı olacak ipuçlarını aşağıda belirttik. Dilerseniz şimdi aşağıda bulunan bu ipuçlarını okuyalım.


Genç Erkek Odası Dekorasyonu İçin İpuçları

Genç Erkek Odası Dekorasyonu İçin İpuçları

İlk olarak erkek çocuk odasını dekore ederken evladınızın fikir ve isteklerini dinleyiniz. Ona bazı konularda danışarak değerini hissettirdiğiniz gibi beyin fırtınası yaparak çocuğunuzun gelişimine faydanız bulunabilir.

İkinci olarak ise evladınıza danışarak odanın bir teması olmasını sağlayın. Evladınızın hayallerine kulak vererek odayı onun hayallerine uygun olarak tasarlayın. Böylece evladınızı mutlu ve rahat olmasına katkı sağlamış olacaksınızdır. Örneğin erkek evladınız araba tutkusu olan bir bireydir. Sizlerde bunun bilincine vararak odada araba ile ilgili olan eşyalara ve aksesuarlara ağırlık verebilirsiniz.

Üçüncü olarak ise odanın rengini yine evladınızla birlikte belirleyiniz. Ona sade ve doğal renklerin daha rahatlatıcı olduğunu açıklayıp ortak bir paydada buluşup bir renk belirleyiniz. Bu renk seçiminin odadaki eşya ve aksesuarlarla uyumlu olmasına özen gösteriniz.

Dördüncü olarak ise yatak seçiminde yine evladınızın hayallerine kulak vererek onun fikirlerine göre bir seçim yapmaya dikkat ediniz. Çünkü onun fikirlerine saygı duymanız ona öz güven ve saygı kavramlarını kazandıracaktır.

Beşinci olarak ise erkek çocuk odalarında aksesuar kullanmak sizin ve evladınızın tercihine kalmış bir durumdur. Erkek çocuklar odalarında aksesuar olup olmamasına dikkat etmeyip sade bir oda tarzı benimsemeye yatkınlardır. Ancak bu çocuktan çocuğa değişebileceği gibi mutlaka evladınızın fikirlerini dinlemekte yarar var diye düşünüyoruz.

Altıncı olarak ise odanın düzenleme konusunda evladınızın rahat hareket edebileceği ve ferah bir ortam hazırlayın. Çünkü evladınız günün büyük bir bölümünü odasında geçireceği için  mutlu olmalıdır. Eşyaları ekonomik kullanarak ideal bir oda tasarımı gerçekleştirebilirsiniz.

Son olarak ise erkek çocuk odası tasarlarken bütçenizi göz önünde bulundurarak hareket ediniz. Ve çocuğunuza da bu durumu açıklayıp mali durumları öğrenip hareket etmesine yardımcı olabilirsiniz. Sizlere bir ilham ve fikir olması gayesiyle erkek çocuk odalarının bulunduğu galeri derledik. Bir göz atarak aklınızda birtakım fikirler canlanacaktır.

Genç Erkek Odası Dekorasyonu İçin İpuçları

Genç Erkek Odası Dekorasyonu İçin İpuçları

Genç Erkek Odası Dekorasyon Fikirleri Galerisi;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ