2016 Tasarım fikirlerinden esinlenerek farklı tarzda birbirinden şık mutfak zemin döşemelerini bu konumuzda bulabilirsiniz. Zemin döşemeleri çok önemlidir.


Evlerinizi,bahçelerinizi veyahutta ofislerinizi dekore ederken herkesin sitemize gelip fikir sahibi olmasından dolayı sizlere dekorasyon kategorisinde sürekli yeni bilgiler sunmaya çaba sarf ediyoruz. Bugün inceleyeceğimiz konu ise bayanların gün içerisinde vakitlerinin çoğunu geçirdikleri mutfaklar hakkında olacaktır. Mutfaklar hareketliliğin üst seviye de olduğu evimizin nadir bölümlerinden birisidir. Bu nedenle mutfaklarda birçok farklı türde döşeme çeşitleri bulunmaktadır. Farklı döşemelere sahip birbirinden şık mutfak tasarımlarını inceleyelim. Sizlerde bu döşeme stilleri hakkında aşağıda bilgi sahibi olarak mutfak dekorasyonumuza uygulamak istediğiniz döşeme stilleri olacaktır.

1- Bambu mutfak döşemeleri;

Sağlam Ahşap Mutfak Döşemeleri

Sağlam Ahşap Mutfak Döşemeleri

İlk olarak bambu ağacından esinlenerek mutfaklarda bambu döşemeler ortaya çıkmıştır. Bambunun çevreye zarar vermemesi ve dayanıklı bir yapıya sahip olması onu ön plana çıkaran özelliklerdendir. Yukarıdaki fotoğrafta da bulunduğu üzere bambu ağaçı döşemesi ile şık ve zarif bir mutfak dekorasyonunuza sahip olduğunuz gibi bu döşeme stilini uzun yıllar mutfaklarınızda kullanabilirsiniz.

2- Beton döşemeler;

Farklı Döşemelerle Şık Mutfak Tasarım Fikirleri 2016

Farklı Döşemelerle Şık Mutfak Tasarım Fikirleri 2016

İkinci olarak mutfak döşemelerinde ön plana çıkan bir başka zemin kaplamaları ise beton döşemelerdir. Bambu ağacı gibi dayanıklı bir yapıya sahip olan beton döşemelerin sade ve desenli olmak üzere birçok farklı stili bulunmaktadır. Ancak sizler eğer mutfaklarınızda bu tür beton döşemelere yer verecekseniz kir tutmayan modellere yönelmelisiniz. Ayrıca mutfak dekorasyonunuza uygun bir beton modeli seçerek mutfağınızın daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

3- Laminant parke döşeme;

Dekoratif Mutfak Zemini Fikirleri

Dekoratif Mutfak Zemini Fikirleri

Üçüncü olarak ise laminant parke döşeme stili mutfak dekorasyonunda en yaygın zemin kaplamalarındandır. Şık bir görüntüye sahip olmasının yanında diğer döşeme stillerine göre fiyat anlamında daha ucuz durumdadır. Ayrıca mutfaklarınızı laminant parke uygulanması bazı teknikler sayesinde artık çok basit bir hal almıştır. Laminant parke döşemelerinin de birçok farklı modeli bulunmaktadır. Yukarıdaki gibi mutfak dekorasyonuna uygun bir laminant parke modeli seçmelisiniz.

4- Taş zemin kaplama döşemeler;

Mutfak Zemin Tasarım Fikirleri

Mutfak Zemin Tasarım Fikirleri

Mutfak dekorasyonlarında döşeme stillerinden birisi taş zemin kaplamalarıdır. Taş zemin kaplamalarını mutfaklarınıza uygulayarak doğal ve sıcak bir hava oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz. Özellikle iklim özellikleri sıcak olan bölgelerde kullanılan taş zemin kaplamalı mutfağınızı serin bir havaya sahip olmasını sağlayacaktır. Dünyada birçok farklı türde taşlar olmasından ötürü seçenek yelpazesi oldukça fazladır.

5- Ahşap döşemeler;

Sağlam Ahşap Mutfak Döşemeleri

Sağlam Ahşap Mutfak Döşemeleri

Ahşap mutfak döşemeleri son zamanlarda insanların beğenisini kazanmış ve mutfaklarda sıkça görülmeye başlanmıştır. Mutfağınızı daha çekici görünmesini sağlayacak olan ahşap mutfak döşemeleri dayanıklı modellerini seçmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Kütahya Porselen Yemek Takımı Modelleri 2017 başlıklı makalemizde kütahya porselen yemek takımları ve mutfak dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ