Evde Perde Yıkama Önerilerini bu makalemizde siz değerli hanımlar için anlattık. Evde perdelerinin kendileri yıkayanlar için ipuçları.


Ev dekorasyonlarının vazgeçilmez ürünlerinin ilk sırasında perdeler gelmektedir. Perdeler odaların en önemli aksesuarlarından olup özen gösterilmesi gereken konudur. Perdelerimiz ilk kullanılmaya başlandığından itibaren günden güne kirlenmektedir. Üstelik perdelerinizin rengi açık tonlar ise bu durum daha bariz bir şekilde gözler önüne serilmektedir. Bu denli ev dekorasyonuna etki eden bir aksesuar olan perdelerimi yıkarken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Gelin şimdi bu önemli noktaları maddeler halinde öğrenelim.

Evlerinizde kullandığınız perdeler birçok nedenden dolayı kirlenmektedir. Bunun nedenlerinin başında ilk olarak sigara gelmektedir. Sigara başlı başına sağlığa zararlı olduğu gibi ev dekorasyonlarında kullanılan eşyaların kirlenmesine neden olan unsurların başında gelmektedir. Perdelerin kirlenmesine neden bir diğer unsur ise dışardaki tozlardır. Tozlara karşı elden pek birşey gelmese de sineklikler bir nebze de olsa perdelerinizin kir tutma zamanını uzatabilir.

Evlerinizde perdeleri yıkarken ister elinizde isterseniz çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Elinizde perdeleri yıkamaya karar verdiyseniz sıcaklık seviyesi ılık olan suda yıkamanız perdeleriniz için daha sağlıklı bir karar olacaktır.

Eğer makinede yıkamayı planlıyorsanız dikkat etmeniz gereken birtakım noktalar bulunmaktadır. Sıcaklık derecesini 30 ya da 40 dereceye ayarladıktan sonra devir seviyesini mümkün olduğunca düşük tutalım.

Elde veya çamaşır makinesinde yıkarken mümkün olduğunca kaliteli yıkama ürünleri kullanmaya dikkat edelim. Yıkama işlemi bittikten sonra direkt asarak perdelerimizin kurumasını bekleyiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ