Evde koltuk temizliği nasıl yapılır? nelere dikkat etmemiz gerekiyor detaylı bir şekilde bu makalemiz de siz değerli DekorSyle takipçileri için ele aldık. Bu pratik tavsiyeleri okumanızı tavsiye ediyoruz.


Hayatın müşterek olduğu bir dönemden geçiyoruz. Eski kuşaklar çoğumuzun babası çalışır annelerimiz evde ev hanımlığı yapardı. Şimdi ise hayatın müşterek olduğu hatta geçim sıkıntısı yüzünden çalışanla çalışan arası evliliklerde büyük artış yaşanmakta.

Günümüzün zor hayat şartları insanları bu tarz yaşamlara yaşam mücadelelerine sürüklemekte. Bu sebeple şu yaşadığımız dönem de kadınlarımız eski dönemlerde olduğu gibi ev işlerine pek de önem vermemeye başladılar.Bununla birlikte evlerin genel temizliği için haftada bir temizlikçi hanımlar tutulmaya başlandı, halılarımız için halı yıkama yerleri, koltuklarımız için keza işin ehli firmalar çıktı. Hayatımız da çok şeyin değiştiğini o eski annelerimizin ev temizliğinin tümünü yaptıkları zamandan bu yana bu yeni dönemdeki çoğu iş kadınının temizliğe zaman ayıramamasından dolayı doğan boşluktan bir sürü profesyonel iş kolu ve firmanın ortaya çıktığını görmekteyiz.

Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Eski zamanlarda bir dolu zamanımızı harcayarak koltuklarımızın emek emek kirini pisini güzelce temizleye çalışıyorduk. Teknolojinin nimetlerinden faydalanarak kimyasal koltuk gibi yüzeyleri yıkama ürünleri ile artık bu tarz işler çok kolay bir hal aldı. Koltuklarımızın temizliği artık zor bir iş olmaktan çıktı.

Bu makalemizde siz değerli takipçilerimize etkili bir şekilde koltuklar nasıl temizlenir anlatmaya çalışacağız. Eğer firmaya bu işi vermişseniz onların nasıl temizlemesi gerektiğini anlatacağız. Bu temizlik sektörü önüne gelen herkesin yapacağı bir iş gibi gözükür fakat iş bilindiği gibi değil bu yüzden suistimal edilebilen bir meslek dalı. Sadece araba yıkama makinesine sahip bir kişi bu işi rahatlıkla yapabilir. Fakat bizim dikkat etmemiz gereken nokta bu işi profesyoneline bırakmaktır. Öncelikle şirket mi yoksa evden kaçak çalışan biriler imi diye kontrol etmek gereklidir. Bazı profesyonel firmalar bu koltuk temizleme işini bizzat yerinde evinizde yapmakta bu gibi bir firma bulursanız bizim faydamıza olacaktır. Peki firma galipte evimizde koltuklarımızı nasıl temizleyecek bir bakalım. Temizlik işlemi en az iki kişi ile yapılabilen bir iştir. Temizliği yapacak firma evinize makineleri getirir ve uygun bir deterjan ile koltukları ıslatma işleminden işe başlanır bunu yaparken bir pompa kullanmak iyi ve profesyonel bir seçenektir. Fırçalama makineleri ile koltuklar güzelce fırçalanır ve sonrasında il durulama yapılır koltuk da kalan zor lekeleri tespit ederek leke türüne göre çıkarıcılar seçilir ve üzerinde uygulanır. Lekelerin hepsi temizlendikten sonra koltuklar yıkanır.

Evde Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Evde Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Bir önceki yazımız olan Sebze Kasalarından yapılmış dekoratif Kitaplıklar başlıklı makalemizde kendin yap, kitaplık modelleri ve sebze kasaları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ