Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Evde Sinema Odası Dekorasyonu

2016 da Yeni trendlerden biriside ev dekorasyonun da özel bir sinema odası olması. Peki bu en güzel filmleri sevdiklerimizle izleyeceğimiz mekan nasıl dekore edilmeli?

Değerli okurlarımız bugün her zaman olduğu gibi yeni bir konu başlığı ile sizleri karşılıyoruz. Bugün ki sizlere çeşitli bilgilerimi aktaracağımız konu ise evlerimizdeki sinema odaları hakkında olacaktır. Sinema odaları günümüzde gittikçe ev dekorasyonunda kendisine yer bulmaktadır. Çünkü sinema artık herkes tarafından bir hobi haline gelmiştir. Bu nedenle sinema odaları her zaman sinemaya gitme vakti bulamayan insanlar tarafından çözüm olarak bulunmuştur. Ve kendi evlerinde bir sinema odası oluşturmaya,kurmaya karar vermişlerdir. Bizlerde popülerliği giderek artan sinema odalarının dekorasyonu hakkında bir çalışma gerçekleştirdik. Bu çalışmamız sonucu sinema odalarının dekorasyonu hakkında neler yapılabilir sorusunun cevabını aşağıda sizlerle paylaştık. Dilerseniz şimdi bu bilgileri inceleyelim.


Sinema Odası Dekorasyonu Nasıl olmalı?

Sinema odalarını dekore ederken ilk olarak dikkat etmeniz gereken husus rahatlıktır. Rahatlıktan kastımız sonuçta evinizde olacaksınız ve hiçbir yerde bu denli rahatlık söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle sinema odaları için seçtiğiniz koltuk takımının konfor seviyesi çok yüksek olmalıdır. Ayrıca sinema salonlarında hepimizin ortak sıkıntısı ekranı görememektir. Evinizde de bu tür bir sıkıntıyla karşılaşmamak için koltuk takımınızın şekline özen gösteriniz. Özellikle sinema odaları için tasarlanmış ‘u’ şeklinde olan mobilya grubu tercih edebilirsiniz.

Sinema Odası Aydınlatması Hakkında

İkinci olarak  sinema odalarında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise odanın aydınlatma konusudur. Sinema odalarında karanlık esas olarak alındığı üzere bu oda için perde seçiminde de kapalı ve koyu tonlara yer veriniz. Ve tavanlarda küçük spot kullanımı oldukça uygun bir tercih olacaktır.

Sinema Odası Ses Sistemi Yerleşimi

Bir başka husus ise tabi ki sinema izleneceği tekrar ve ses sistemidir. Ebat olarak biraz büyük ve geniş ekrana sahip aygıtlar kullanmanız ve işinizi görebilecek boyutta odanın her köşesine yerleşebilen bir ses sistemi ile evlerinizde rahatlıkla sinema keyfini yaşayabilirsiniz.

Son olarak sizlere uyarımız sinema odaları kurarken bütçenize fazla etki etmemesine özen gösteriniz. Hatta sinema odalarının eşyalarını belirli aralıklara bölerek temin ederseniz sizler için daha uygun olacaktır.

Yeni Trend Sinema Odaları Örnek Dekorasyonları Galerisi;

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ