Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Ev dekorasyonu yaparken nereden başlanır? Sorusunu herkes en az bir defa kendisine, eşine, dostuna, bir profesyonele sormuştur. Peki Evimizin dekoruna nereden başlamalıyız ne yapmalıyız hepsi makalemizde!

Öncelikle şunu belirtmek isterim ev dekorasyonu zor ve sabır gerektiren bir süreç helede hiç bir düşünceniz en ufak bir fikriniz yok ise. Yanımız da bize destek olacak dekorasyondan anlayan biride yoksa neyi nereye yerleştireceğim neye nereden gibi bir dizi sorular sorarız kendimize. Bir o kadar maddi zorlukların yanına bir de manevi zorluklar eklenecektir. Bu nedenle bütün yapılan işlerde olduğu gibi dekorasyon sürecide belirli bir öncelik programı silsilesi izlenmelidir. Olası yaşayabileceğimiz aksilikleri daha öncesinde saptayıp önlemlerini almalıyız. Peki evimizin dekoruna başlarken neye öncelikli olarak dikkat etmeliyiz. Başlıca izlenmesi gerekli aşamalar için işte size yardımı olabilecek dekorasyon tüyoları.


  • Öncelikle bu işi yani dekorasyon yapmak için yapacağınız harcamalar neler? Hangi kalite eşya satın alınacak, zorunlu ihtiyaçlara göre bir bütçe ayarlamalıyız.
  • Evin neresinde ne renk yapacağımızı nereler tadilat olacak kısımları bir pano üzerinde sırasıyla planlı bir şekilde ilerleyin.
  • Daha sonra evimizi nasıl dekore edeceğimizi yani yapmak istediğimiz renkleri seçmeliyiz. Odalar hangi renklerde olacak? Hangi tarzda mobilyalar alacağız. Bunları güzel bir şekilde oturup kağıt üzerinde planlamalıyız.
  • Ev yeni değilse tadilat gerektiriyorsa buralar neresi, elektrik işleri, tesisat işleri gerektiriyor ise öncelikle bunları dekorasyona başlamadan bitirmeliyiz. Özellikle mutfak ve banyo tadilat gerektiriyor ise hemen bu süreç içerisinde halledilmelidir.
  • Yaptığımız tadilatlardan sonra evin duvar ve boya durumları nedir? Duvar kağıdı kullanacak mıyız, duvar patlatma yapılacak mı? eğer bu tarz bir şeyler düşünüyorsak bu süreçte eşyaları getirmeden bunları mutlaka halletmeliyiz.
  • Aldığımız mobilyaları bütün yukarıdaki tüm maddeleri yerine getirildikten sonra evimize yerleştirmeliyiz.
  • Olabildiğince aldığımız kararların arkasında durmalı ve fikrimizi değiştirmemeliyiz çünkü bu belirli bir aşamadan sonra değiştireceğimiz dekor fikirleri bizi hem maddi hem manevi olarak zarara uğratacaktır.
  • Mobilyalarımızı kurduktan sonra ev aksesuarlarımızı, evimizin halısını, perdesini, avize seçimini yapmalıyız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ