Dekor Style

Elektrik Süpürgesi Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

Eğer yakın zamanda elektrik süpürgesi almak için fiyat baktıysanız aklınıza “Bu iki süpürge de birbirinin neredeyse aynısı. Neden diğeri daha pahalı?” sorusu gelmiştir. İşte bu yazıda tam da o sorunun cevabını bulacaksınız.

Bildiğiniz gibi süpürge de her ne kadar alışılagelmiş bir ürün olsa da nihayetinde bir teknolojik üründür ve tıpkı akıllı telefonlardaki gibi, dıştan birbirlerine çok benzeseler de aralarında fersah fersah fark olabilir. Bu da elektrik süpürgesi fiyatlarını belirler. Bunun sebebi ise süpürgenin ana bölümünün ve diğer parçalarının üretildiği materyal, torbalı mı torbasız mı olduğu, kuvveti ve emiş gücü gibi birçok açıdan farklılıklarının olmasıdır.

Tüm bu farklılıklar aslında süpürgenin performansına da etkilidir. Peki bu özellikler elektrik süpürgesi fiyatlarını nasıl etkiler? İşte tüm bu soruların cevabını almak için gelin ayrıntılara geçelim.

Elektrik Süpürgesinin Fiyatını Etkileyen İlk Şey: Materyal

Elektrik süpürgesi fiyatlarına etki eden en önemli faktörlerden biri, süpürgenin nasıl bir malzemeden üretildiğidir. Bir süpürgenin plastik malzemeden yapılıp yapılmadığını, süpürgenin ana bölümünün yüzeyine dokunarak basitçe anlayabilirsiniz. Eğer dokunduğunuzda, mutfak zeminine düşse parçalara ayrılacakmış gibi bir hissiyat veriyorsa muhtemelen o süpürge ucuz malzemeden imal edilmiştir.

Ancak bütün plastikler aynı değildir. Elektrik süpürgesinin kaliteli malzemeden yapılması elektrik süpürgesi fiyatlarını etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Özel tekniklerle üretilen kalın ve sert plastikler uzun ömürlü olması ile kaliteli elektrik süpürgelerinde kullanılır. Bu da süpürgenizi basit düşme ve çarpmalar karşı dayanıklı kılacaktır. Ayrıca kaliteli kalın plastikten üretilmiş bir elektrik süpürgesi hortumu da kolay kolay yırtılmayacak veya zedelenmeyecektir.

Çekiş Gücü ve Performans

Süpürgenizin fiyatını belirleyen faktörlerden bir diğeri ise motor gücüdür. Motor gücü yüksek elektrik süpürgeleri gücüne oranla daha fazla elektrik sarfiyatında bulunacaktır. Ancak yine gücüne bağlı olarak tozları çekiş gücü de artacağından, zayıf bir süpürge ile misalen 10 dakikada yapacağınız bir işi güçlü bir süpürge ile 4 dakikada halletmeniz mümkün.


İlginizi Çekebilir  Mutfak Masası Modelleri

Torbalı mı Torbasız mı?

Elektrik süpürgesinin torbalı mı torbasız mı olduğu elektrik süpürgesi fiyatlarını belirleyen faktörler arasındadır. Torbalı süpürge teknolojisi, torbasız olana göre daha eski bir teknolojidir. Torbalı modeller, topladıkları kiri, yünü ve tozu içlerindeki torbaya toplarlar. Bu torbalar doldukça değiştirilebilir. Ancak bu modelleri kullanırken sürekli yedek torba bulundursanız iyi olur zira eğer yedek toz torbanız yokken süpürgenizdeki torba dolarsa temizliğiniz yarım kalabilir.

Öte yandan torbasız olanlar topladıkları tozu suya hapsederler bu sayede torbalı modellerde, siz süpürgeyi çalıştırdıkça küçük hava kanallarından dışarı çıkan tozlar tekrar halınız veya mobilyalarınıza dönmek yerine süpürgenin haznesinde suya hapsolur. Bu sayede topladığınız tozun bir kısmını tekrar süpürmek zorunda kalmazsınız.

Enerji Tüketimi Elektrik Süpürgesi Fiyatlarını Etkiler mi?

Elbette! Güçlü motora sahip elektrikli süpürgeler daha çok elektrik sarfiyatına sebep olur. Ancak, ya o elektrik süpürgesi enerji tasarrufu özelliğine sahipse ne olacak? İşte bu tam da aradığımız bir özellik. Enerji tasarruf modu veya özelliğine sahip elektrikli süpürgeler tahmin edebileceğiniz gibi olması gerekenden çok daha az elektrik sarfiyatı yaratır. Örneğin 750W motora sahip bir elektrik süpürgesi eğer enerji tasarrufu özelliğine sahipse 500W’lık bir motora sahip bir süpürge kadar elektrik harcar. Bu sayede siz de hem daha kuvvetli hem de daha az elektrik harcayan bir süpürgeye sahip olmuş olursunuz ve tahmin edebileceğiniz gibi bu özellik de elektrik süpürgesi fiyatını etkileyen faktörler arasındadır.

Hem tüm bu özelliklere sahip kaliteli hem de bütçeme uygun bir elektrik süpürgesi arıyorsanız, Arnica size yardımcı olabilir. Fiyat performans başarısı ile kullanıcıların gönlünü fetheden Arnica geniş model yelpazesi sunar ve bu da geniş bir fiyat seçeneği demektir. Siz de Arnica’ya uğrayarak modelleri keşfedebilir, en ekonomik şekilde üstün teknolojili elektrik süpürgelerinden birine sahip olabilirsiniz!


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ