Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Dekoratif ve Şık Koridor Dekorasyonu Hakkında Fikirleri ve Yeni Trend Tasarım Anlayışını Bu Makalemiz de Dekorasyon Severler için Paylaştık.


Evlerimizde bildiğiniz üzere odalar gibi koridorlar bulunmaktadır. Ancak ev dekorasyonlarında koridorlara pek değer verilmemektedir. Aslında koridorlar ev dekorasyonu ve ev havası için oldukça önemli alanlardır. Çünkü evlerimize girişte ilk olarak koridorlar karşımıza çıkmaktadır. Eve giren bir kişiyi ilk düşündüren ve etkileyen yerler koridorlar dır. Bu nedenle ev girişlerinin önemini göz ardı etmeden koridorlarımızı dizayn etmek için harekete geçmeliyiz.

Koridor odalar gibi ışık almazlar. Bu nedenle boğuk ve karanlık bir görünüme sahip olabilmektedirler. Koridorlarımızdaki bu boğuk ve karanlık havayı dağıtmak için koridor duvarlarında açık bir renge yer verebilirsiniz. Tabi bunun yanı sıra koridor duvarlarınızda kapalı tonlara da verebilirsiniz. Ancak kapalı tonlara yer verirseniz iyi bir aydınlatma sistemine ihtiyacınız olacaktır. Aydınlatmalar her oda için oldukça önem arz etmektedir. Koridorlarınız açık renkte ise de aydınlatmasına önem veriniz. Ancak kapalı tonlar kullandıysanız  birden fazla aydınlatma ürünü kullanarak ferah ve geniş bir koridora sahip olmalısınız. Yaptığımız araştırmalara göre koridorlarda en çok siyah , beyaz ve gri renkleri kullanılmaktadır.

Koridor duvarlarında duvar raflarına yer verebilirsiniz. Bu raflara çeşitli aksesuarlar yerleştirerek şık bir koridor dizaynına sahip olabilirsiniz. Etkileyici bir koridora sahip olmak istiyorsanız koridor duvarlarına barok sanatına yer verebilirsiniz.  Ayrıca koridor duvarlarında aile fotoğraflarınızı kullanarak sıcak ve hoş bir ortam hazırlayabilirsiniz. Koridor dekorasyonlarında aynalara yer vererek geniş ve ferah bir koridor dekorasyonu hazırlayabilirsiniz. Koridorlarımız da çeşitli duvar kağıtları da kullanabilirsiniz. Birçok farklı modeli bulunan duvar kağıtları koridorları gerçekten dikkat çekici bir hale getirmektedir.

Koridorlarda önemli olan bir diğer husus ise yerlerdir. Koridorlarımız da sonbahar mevsimine girerken şık ve modern bir kilim modeli tercih etmeniz dekorasyon açısından oldukça doğru bir tercih olacaktır.

Sizlerde koridor dekorasyonuna önem verip harekete geçecekseniz sizler için derlediğimiz birbirinden şık koridor dekorasyonlarını bulunduğu galerimize göz atmanızı öneriyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ