Ev dekorasyonlarında en çok kullanılan aksesuarların başında halılar gelmektedir. Halılar evlerde her odada kullanılmakta bir üründür. Ve dolayısıyla her oda için farklı halı modelleri tercih edilmelidir. Çünkü halılar dekorasyonlarda önemli rol oynayan bir etkendir. Halılar dekorasyona uyum sağlayarak odanın daha şık ve modernize görünmesi sağlayacaktır. Bu nedenle halı modeli seçerken mutlaka dikkatli hareket etmeliyiz. Ayrıca evlerin her odasında koridorlarda dahi halı kullanımı olabilir.


2017 2018 Dekoratif Halı Modelleri

2017 2018 Dekoratif Halı Modelleri

Evlerinizin herhangi bir odasında halı kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlardan ilki tercih edeceğiniz halı modelinin kullanacağınız odadaki mobilya takımları ile uyumlu olması gerekmektedir. Bu uyum hem desen olarak hemde renk olarak olması gerekmektedir. Ayrıca odalarda bulunan perdeler ile de halıların uyumlu görünmesi odanın daha kompakt görünmesine yardımcı olacaktır. Özellikle salon dekorasyonlarınızı oluştururken halı seçiminde bu uyumlara dikkat etmelisiniz.

2018 Halı Stilleri

2018 Halı Stilleri

Halıların en çok kullanıldığı odalardan birisi de mutfaklardır. Mutfak halısı seçerken de perde uyumuna dikkat ederken mutfaklarda yere birşey dökülme riski daha çok olduğunda halı rengi seçerken daha koyu tonlara yönelmelisiniz.

Halı Modeli Her Dekorasyona Göre

Halı Modeli Her Dekorasyona Göre

Yatak odalarında ise nevresim takımınızın desen ve rengine uyumlu bir halı modeline yer vermelisiniz. Son olarak ise çocuk odalarında halı tercih ediyorsanız daha sevimli bir model kullanabilirsiniz. Evladınızın sevdiği bir çizgi film karakterinin bulunduğu desenli bir halı modeli çocuğunuz için en uygun halı modelidir.

Halı Modelleri ve Dizaynı

Halı Modelleri ve Dizaynı

Halı modellerinizin daha az kir gösteren ve daha sağlıklı malzemelerden üretilmiş bir halı olması gerekmektedir. Ayrıca kullandıkça tüylenme gibi sorunlarla karşılaşmamak için kaliteli bir marka tercih etmelisiniz.  Halı modelleri fazla güneş ışığına maruz kalınca solma gibi problemlerle karşılaşmanız neden olabilir. Bu nedenle halınızın fazla güneşte kalmamasına özen gösteriniz.

Halı Modelleri 2017 2018

Halı Modelleri 2017 2018

Son dönemlerde üretilen halı modellerinde ise çiçek,gül gibi desenlerin oldukça popüler olduğunu görmekle beraber pembe,mavi,kahverengi ve beyaz renklerdeki halılar revaçtadır.

Salon Halıları 2018

Salon Halıları 2018

Salon Halı Modelleri 2017 2018

Salon Halı Modelleri 2017 2018

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ