Dekorasyon Alanında Sıkça Yapılan Hataları Bu Konumuzda Siz Değerli Takipçilerimiz için Anlattık. Evinizi Dekore Ederken Sizde Hatalara Düşmeyin!


Günümüzde dekorasyon tarzları giderek önem kazanarak ve popülerleşerek her evde kendilerine yer bulmaktadır. Evlerimizi dekore ederken genelde internetten araştırma yaparak bilgiler elde etmekteyiz. Ancak evlerimizi dekore ederken genelde yapılan hatalar bulunmaktadır. Bu hatalar ülkemizde doğru olarak bilinse de malesef yanlış dekoratif bilgilerdir

İlk olarak evlerimizi dizayn ederken ana renk seçme konusunda hatalar yapılmaktadır. Ülkemizde dizayn anlamında özel bir plan ve düzenleme ile hareket edilmektedir. Sizler bu yanlıştan uzak kalarak ilk olarak odanızda kullanacağınız ana bir renk belirleyiniz.

Daha sonra yapılan hata ise oda tasarımında tek renk kullanmaktır. Bir odada tek renk kulanmak ve odaya sadece bir rengin hakim olması o odanın şık olduğunu göstermez. Odada birkaç renk kullanarak daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Renk seçerken odanızın ana rengine uyumlu renkler seçmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

Ev dekorasyonlarında yapılan bir diğer hata ise aydınlatma konusundadır. Odaları aydınlatma çabasında iken aydınlatıcı ürünleri tek bir merkeze konumlandırmayınız. Tek bir merkeze konumlandırılan aydınlatma ürünü dar ve küçük bir alanı aydınlatacak ve bu da odanızı daha boğuk ve soluk bir görünüme neden olacaktır. Bu nedenle oda aydınlatlarını oda içerisinde belirle noktalara yayarak odanızın her yanını aydın ve ferah bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Son olarak ise odada çok eşya bulundurmak ve az eşya bulundurmak gibi hatalar yapılmaktadır. Çok eşya ve aksesuar kullanarak odanızı dar gösterebileceğiniz gibi , az eşya kullanarak da sade bir oda dizaynına sahip olabilirsiniz. Sizlerde eşya dengesini koruyarak odalarınızı dekore ediniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ