Dekor Style

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Evimizin en önemli yaşam alanlarından birisi mutfak olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle mutfaklar oldukça kullanışlı bir hale getirilmelidir. Mutfağı daha geniş gösterecek aydınlık renkler kullanılmalıdır. Dolapların kullanışlı olması bir hayli önemlidir. Kaba gözüküp iç bölümleri dar olan modellerden uzak durulmalıdır. Bu nedenle dolap boyu olarak tavana kadar olan dolaplar tercih etmenizi öneririz. Çünkü ne kadar büyük olursa kullanım alanı bakımından o kadar geniş olacaktır. Mutfak dolabı renkleri bakımından seçeceğiniz birçok renk var. Bunlara örnek verecek olursak akrilik beyaz, mürdüm, kırmızı ve bunların yanı sıra bu renkler üzerine döşenmiş resimli dolaplar da oluşturulabilir. Bunların yanı sıra en çok kullanılan beyaz mutfak dolabı modelleri incelemenizi öneririz.

Siyah ve Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak tasarımında en çok tercih edilen renkler siyah ve beyaz renkleri diyebiliriz. Evlerin metre kareleri artık küçük olduğu için mutfak alanları da git gide küçülmektedir. Bu sebeple mutfakları çok güzel bir mimari ile planlamak gerekiyor. Bir iç mimara ihtiyacınız kesinlikle gerekmiyor. Sizler için hazırladığımız galeri de birçok mutfak dolabı modelleri yer almaktadır. Bunları inceleyerek sizler de kendi stilinizi oluşturabilirsiniz.

RESİMLERİ İNCELEMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

Beyaz Lake Mutfak Dolabı Modelleri

En çok tercih edilen dolap malzemesi lake olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü mutfaklar en çok kirlenen ve temizliğe ihtiyaç duyan yaşam alanlarıdır. Mutfak da kızartma yağları, yaptığımız yemek lekeleri hatta en basitinden su buharı dahi mutfak dolaplarında yoğun leke bırakmaktadır. Bu lekeleri temizlemek oldukça zor iken lake dolaplar suya dayanıklı olduğu için temizlemesi ve kaygan bir yüzeye sahip olması sebebi ile temizlemesi oldukça rahattır. Diğer birçok dolap türü su buharını çektiğinden dolayı mikroorganizmalar üretmede bir numara olduğunu söyleyebiliriz. Lake mutfak dolapları suya dayanıklı ve cilalı olduğu için su buharını içine çekme gibi bir olasılığı bulunmaz. Hijyenik olduğu için daha sağlıklıdır.

En Çok Tercih Edilen Beyaz İle Uyumlu Mutfak Dolabı Renkleri  

 • kırmızı beyaz,
 • beyaz country,
 • akrilik beyaz,
 • mürdüm beyaz,
 • bordo beyaz,
 • mor beyaz,
 • gri beyaz,
 • kahverengi beyaz,
 • çizgili beyaz,
 • kırık beyaz,
 • antrasit beyaz örnek verebiliriz.

Beyaz Mutfak Fayans Modelleri

Mutfak dolapları ve mutfak genelinde bir uyum olması gerekir. Bu nedenle dolap ile tezgah arası fayans uyumlu olması gerekir. Dolaplar açık renk ise tezgah arası fayansları daha canlı ve daha koyu renkler seçebiliriz. Ya da tam tersi olarak mutfak dolabı iki yada daha fazla renk ise mutfak fayansları daha farklı seçilerek bir kombinasyon oluşturulabilir. Bu nedenle fayans modelleri incelenmesi de gereklidir.

 ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ