Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Bebek Odası Hazırlama Aşamaları Nelerdir? 2016 Bebek Odası Fikirleri ve Modelleri Konumuzda.


Ev dekorasyonunda dizaynı en çok önemsenen odaların başında bebek odaları gelmektedir. Bebek odaları ailemize yeni katılan üyemize ait olmakla birlikte dizaynında onun sağlığına ve rahatına dikkat edilmelidir. Bu nedenle ailemize yeni katılan bu üyeye ait odayı dekore ederken önceden bir plan ve düzen belirleyip o plan ve düzen içerisinde hareket etmelisiniz.

Ailenizin yeni üyesi dünyaya  gelip büyüme evresindeyken evladınızın cinsiyetine göre bir oda dizaynı gerekmektedir. Erkek bir evlat ise oda rengi mavi ,turkuaz gibi renkleri tercih edebilirken kız evlat ise pembe , lila ve sarı renklerini tercih edebilirsiniz. Ancak bu renkleri tercih ederken kesinlikle açık tonları tercih ediniz. Çünkü renkler evladınızı dinlendirecek özellikle sahiptir. Bu nedenle mutlaka ama mutlaka açık renkler kullanınız.

Oda dizaynında dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise bu bebek odasının ileri ki zamanlarda genç odası olarak kullanılacak olmasıdır. Oda dekorasyonunu bebek odasından genç odasına geçiş yapabilme özelliğine sahip olacak nitelikte dizayn etmelisiniz.  Örneğin tercih edeceğiniz mobilya gruplarının ileride büyüyen evladınıza hitap edecek modelde ve yeterlilikte olması sizin için bir avantaj olacaktır.

Bebek odası hazırlarken aydınlatmaya oldukça önem veriniz. Çünkü aydınlatmalar sayesinde evladınızı geceleri kontrol edebilirsiniz. Ayrıca aydınlatmaların çocuğunuzun sağlığına zarar vermesini engelleyiniz. Aydınlatmaları çocuğunuzun göz  sağlığına zarar veremeyecek şekilde konumlandırmalısınız.

Son olarak ise tercih edeceğiniz eşya gruplarının köşelerinin sivri olmamasına özen gösteriniz. Çünkü evladınız bu oda içerisinde bir yerlere tutunup yürüme evresine geçeceği için düşüp sağlığına zarar vermesi kaçınılmaz olabilir. Sizlerde mutlaka kenarları sivri eşyalar kullanmamalısınız. Ayrıca duvar kağıtları ile  evladınızın seveceği ve eğlenceli bir oda dizaynı hazırlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Yeliz alver diyor ki:

  Telefonunuz yokmu çocuk odası perdesi ve halısı almak istiyorum

  1. DekorStyle diyor ki:

   Yeliz Hanım,

   Herhangi bir ürün satışı yapmamaktayız. Sadece Tanıtım ve fikir amaçlı yayın yapıyoruz.

BİR YORUM YAZ