Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Bebek odası hangi renk olmalı, bebekler için hangi renk onlar için daha faydalıdır? bu makalemizde siz değerli DekorStyle takipçileri için ele aldık. Bebek odası hazırlıyorsanız okumanızı tavsiye ederim.

Bebek odamızın rengi genellikle onun cinsiyetine göre değişen bir durumdur. Peki prensimizin veya prensesimizin odasının rengi ne renk olmalı? Evlilikden bir süre sonra çiftlerin bu mutluluğu neticelendirecek yeğane isteği bir bebeğe sahip olmaktır. Yeni doğan bebeğimiz bizim hayatımıza bir renk bir canlılık getireceği kesindir. Artık hayatımızın odak noktası bebeğimiz olacaktır. Daha doğmadan bile onun odasını hazırlar beşiğini yatağını alır odasını hazırlama telaşesi içine düşeriz. Peki odasının rengi ne olmalı? Onun odasının dekorasyonu ile alakalı yapılması gereken ise odasının hoş bir renge sahip olmasıdır.


bebek odası duvar boyası neye göre seçilir

bebek odası duvar boyası neye göre seçilir

Boya sonrası odasının eşyalarını yerleştirmek ve seçimlerine yapmak biraz daha kolay bir iştir. Bebek odalarının renkleri ayrı bir şekilde önem arz eder. Bizim bebek odamızın rengi onun cinsiyeti ile uyumlu bir renk olmalıdır. Herkesin bildiği gibi kız bebeklerimiz için odamızın rengi pembe ve pembe tonları genelde seçilen renklerdir. Bunun nedeni ise pembe renk tonlarının canlı olmasıdır.  Kız bebeklerde odasının renginin pembe tonlarında olması onun yaratıcılığının arttığına yardımcı olduğu söylenmektedir. Peki prensimiz için odamızın rengi ne olmalı? Tabi ki mavi ve mavi tonlarının hakim olduğu renkler olmalıdır. Mavi rengin erkekler için manası; mavi rengin enerji manası taşımasıdır. Mavi renk erkek bebeğimizin odasına bir canlılık ve enerjik bir ortam sağlar. Peki prens ve prensesimiz için ortak olarak kullanabileceğimiz renk yokmu? Tabi ki var bu renkler ise; lila renk tonları ve beyaz tonları olarak uzmanlar tarafından böyle kabul edilir. Peki bu renklerin sağladığı faydalar ise; Bu renklerin tonları dar bebek odalarının geniş görünmesine olanak verir, sakinleştirme etkisi vardır, ayrıca bebeklerimizin uyku zamanlarında daha hızlı uykuya geçişlerini sağladığı söylenmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ