Balkonda sebze yetiştirmek konusunda siz değerli DekorStyle takipçilerim-ize bu yazımızı derledik. Eğer sizde eviniz de sebze yetiştirmek istiyorsanız okumanızı tavsiye ederim.

Kendi balkonunuzdan sebze yetiştirmek bazılarına biraz uzak gelebilir fakat özellikde son dönem de sağlıklı ve doğal beslenmek isteyenler pek de azımsanmayacak sayıdadır. Salatamı taze taze yerim diyorsanız salatalık ve domatesinizi kendi balkonunuzda hem de saksılarda yetiştirmek muhtemeldir. Domates ve salatalıkla sınırlı kalmayıp saksılarımızda istediğimiz sebzeleri pekala yetiştirebiliriz patlıcan, roka, tere, maydanoz, biber, havuç, yeşil fasulye, patates v.b..


Balkonda Sebze Yetiştirmek

Balkonda Sebze Yetiştirmek

Kendimiz için değilde bu sebzeleri balkonda ilaçsız gübresiz yetişmeyi çocuklarımız için deneyebiliriz. Ona bu yetiştirdiğimiz sebzelerden çorba, yemekler yapıp yedirebiliriz. Böylece bir çok sebze çeşidi ile tamamıyla organik ürün yetiştirebiliriz ve yapacağınız salata ve yemekler ile o çok aranan doğal tatları yakalamış olacaksınız. Bazı sebzeler pekala sizi zorlayacaktır, bunların bakımları ile baş etmek yerine sizi zorlamayacak sebzeleri seçmeniz doğru bir seçenektir. Uzun saksılara tüm sebzelerinizi aynı anda dikebilir ve böyle çeşitlilik ve görsellik açısından balkonunuzda güzel bir dekor oluşturabilirsiniz.

Balkonda Sebze Yetiştirmek için Uzun Saksılar

Balkonda Sebze Yetiştirmek için Uzun Saksılar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ