Ahşap mobilyalar için malzeme seçeneklerini bu yazımızda ele aldık. Kalitesine göre ahşap malzeme seçiminizi yapmadan önce mutlaka bilinmesi gereken konudur.


Ahşap mobilyalarınız hemen hemen her evde karşılaşılabilen dekor ürünleri olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Örneğin mobilyalarınız, Masa seçimlerinde ahşap faktörü rol oynar. MDF, kontrplak, Sunta veyahut masif ahşap tercihleriniz ile evlerimizde muhteşem dekorasyonlar oluşturabiliriz.

Ahşap Mobilyalar İçin Malzeme Seçenekleri

Ahşap Mobilyalar İçin Malzeme Seçenekleri

Sunta sanıldığı gibi adi bir malzeme değildir. Çok yüksek ısılarda ve basınç altında iyice sıkıştırılıp preslenerek imalatı yapılmaktadır. Sunta bir çok dış faktöre karşı iyi bir dayanım sergiler örneğin böcek yemesine, Ateşe, suya karşı dayanıklıdır. Kavak, Köknar, Çam tipi ağaçlardan sunta malzemesi elde edilir.

MDF, suntaya göre çok daha dayanımı ve kalitesi yüksek bir kompozit ahşaptır. Buhar ve sıcaklık ile ayrıştırılarak sıkıştırma yapılıp preslenir. Suntaya kıyasla daha çok tercih edilir. Mutfak tezgahlarında, kapı, sehpa, dolap imalatın da çokça kullanılır. Kontra plak ise ağaç katmanlarının birbirleri ile yapıştırılmasından imal edilir. Eğimli, MDF ve sunta ile yapılamayacak eğim gerektiren yerlerde çokça tercih edilir.

Ahşap Malzeme Seçimi

Ahşap Malzeme Seçimi

Ahşap mobilyalar için malzeme seçiminde en kaliteli ve dayanımı çok yüksek ürün ise masif ahşaptır. Doğal yollarla denilebilecek yolla üretimi yapılır. Ağaçların kimyevi yapısı bozulmadan kurutulur ve kaliteli masif ahşap eldebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ