Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

2016 yılında banyolarımızı dizayn ve dekore ederken vereceğimiz uygulayabileceğiniz fikirleri bu konumuzda bulabilirsiniz.


Dekorasyonun günümüzde giderek önemini arttırak popülerleştiği ülkemizde dizaynına önem verilen odalardan birisi de banyolardır. Banyolar evlerimizde en çok kullandığımız odaların başında gelmesinden ötürü de dizaynı önemli bir yere sahiptir. Gerek mental olarak gerekse fiziksel olarak dinlendiğimiz odalardan birisi olan banyolarımız misafirleriniz tarafındanda kullanılacağından dolayı modern,rahat ve hijyen bakımından yüksek seviyede bir dekorasyona sahip olmalılardır.

Banyo dekorasyonlarınız da dikkat edeceğiniz en önemli hususlardan birisi duvarlarınızda kullanacağınız fayans seçimidir. Kullanacağınız bu fayanslar suya dayanıklı olduğu gibi sıcak ve soğuk tepkimelere karşı da dayanıklı olmalıdır. En önemlisi ise kir tutmama özelliğine sahip olmalıdır. Artık günümüzde birçok farklı renk ve modelde fayanslar üretilmektedir. Fayans seçiminde daha çok açık renkler kullanabildiğiniz gibi canlı renklerde kullanabilirsiniz. Beyaz , Turkuaz ve mavi tonları banyolarda en çok tercih edilen fayans renkleridir. Kadınların en çok tercih ettikleri renk ise sarı ve pembe tonlarıdır.

Banyo boyutun uza göre duşa kabin veya küvet tercih edebilirsiniz. Eğer ki geniş bir banyonuz varsa bu iki ürünü aynı anda kullanabilirsiniz. Ancak küçük boyutlu banyolar için duşa kabinler oldukça kullanışlıdır. Duşa kabinleri banyolarınızın köşe kısımlarında kullanmanızda fayda var.

Banyolarınız da ferahlık sağlamak istiyorsanız ilk olarak birbirinden şık ayna modellerinden birisini tercih edebilirsiniz. Birbirinden ünlü markaların ayna modellerinden modern çerçeveli olanlar banyonuza farklı bir hava katacaktır. Daha sonra ise banyo rafları banyodaki şampuan gibi bakım ürünlerinizi saklamada önemli depolama alanlarıdır. Ek olarak ise duvara monte edilen raf modellerini tercih ederek banyolarımızı daha geniş ve rahat alanlara dönüştürebilirsiniz.

Banyo aydınlatmaları da banyo dekorasyonu içerisindeki önemli konulardan birisidir. Banyolarımızda birden fazla aydınlatma ürünü kullanmanızda fayda var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ