Yemek odaları hem ülkemizde hem de yabancı ülkelerde salonlarda tercih edilmektedir. Salonlarda birçok büyük boyutlu eşyalar bulunmaktadır. Bu  eşyaların başında tv üniteleri ve koltuk takımları gelmektedir. Yemek odalarının da salonda kullanılmasıyla salonlarımız daha da kalabalıklaşmıştır. Ve salonlarımızda birçok eşya bulunmasından ötürü daha küçük ve dar bir görünüm oluşmaktadır.


Yemek odalarında kullanılan birçok masa şekli bulunmaktadır. Kare, dikdörtgen ve yuvarlak olan masa şekillerinden geniş ve büyük olmayan salon dekorasyonlarında yuvarlak yemek masalarını tercih etmelisiniz. Salon büyük ve geniş boyutlarda ise dikdörtgen şeklini tercih edebilirsiniz. Ancak yer kaygısı ve sıkıntısı yaşanan ideal ve küçük salon boyutlarında yuvarlak masalı yemek masaları daha uygundur. Çünkü yuvarlak masalar diğer masa şekillerinden olan kare ve dikdörtgen masalara göre daha az yer kaplamaktadır. Bu da salonunuzda daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca yuvarlak yemek masaları tıpkı diğer masa şekillerinin kapasitesi ile hemen hemen aynı kapasiteye sahiptir. 4, 6 ve 8 kişilik kullanılabilen yuvarlak yeme masası şık ve modern bir görünüme sahiptir.

Salon dekorasyonlarında bulunan yemek odalarının hemen hemen her rengi bulunmaktadır. Ancak salon dekorasyonu ile yemek odalarınızın arasında bir uyum olması gerekmektedir. Bu nedenle salon dekorasyonunuza hakim olan dekorasyon tarzına uygun bir yemek odası modeli seçmelisiniz. Hem renk olarak hem de model ve tarz olarak uyumlu olduğu takdirde dekorasyonunuz hoş bir görünüm kazanacaktır.

En çok tercih edilen yemek odası renkleri ise başta beyaz olmak üzere siyah, kahverengi ve krem renkleridir. Bu renkler bütün salon dekorasyonuna uyum sağlayabilecek kapasitede olmakla birlikte odaya farklı bir hava katmaktadır. Tercih edeceğiniz yemek odası modelinin  konforlu ve rahat olması da önemlidir. Yemek yerken ve sonrasında sohbet ederken sizi rahat tutacak modellere yönelmelisiniz.

2018-yemek-odalari

2018-yemek-odasi-modeli

2018-yuvarlak-yemek-odasi

2018-yuvarlak-yemek-odasi-modeli

yemek-odasi

yemek-odasi-modelleri

yuvarlak-yemek-odasi-modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ