Yatak odalarımız gün içindeki yorgunluğumuzu ve stresimizi attığımız gerek fiziksel gerekse mental olarak dinlendiğimiz odaların başında gelmektedir.  Dolayısıyla yatak odası dekorasyonunda her unsura dikkat ederek özen göstererek hareket etmeliyiz. Yatak odası dekorasyonunda önemli rol oynayan ürünlerden birisi de perdelerdir. Değerli okurlarımız bilirsiniz ki perdeler her odada önemli rol oynayan bir etkendir.


Yatak odası dekorasyonunda perde seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlarda ilki yatak odasının ana teması ve rengidir. Yatak odasında yer alan yatağın, yatak başlığının, gardırop modelinin, nevresiminin ve halı modelinin rengine ve  desenine uygun bir model seçmelisiniz. Bu hususa dikkat ettikten sonra perde modelinin rengi oldukça önemli bir konudur. Yatak odası için perde rengi tercih ederken açık tonlu renklere daha çok yönelmelisiniz. Çünkü yatak odalarında ferah bir görünüm için odanın güneş ışınlarını alması gerekmektedir. Güneş ışınlarının odaya daha kolay bir şekilde nüfuz etmesi için ise açık renkli perde modelleri tercih etmekte fayda vardır. Bunun yanı sıra son zamanlarda canlı ve pastel renkleri her alanda popüler olmaya başlamasından sonra perde modellerinde canlı ve pastel renkler kullanılmaya başlanmıştır. Yatak odalarında tercih edilen perde modellerinin renkleri ise şöyledir ; beyaz, krem, lacivert, mavi, turkuaz, mor, bordo gibi renklerdir.  Ayrıca yatak odası perdeleri için desenli modellere de yönelebilirsiniz. Özellikle birden fazla rengin kullanıldığı ve çiçek gibi desenlerin olduğu perde modelleri oldukça popülerdir.

Son olarak ise yatak odası dekorasyonunda kullanacağınız perdelerin kolayca temizlenebilir ve kir göstermeyen yapıda olmasına özen gösteriniz.  Yatak odası dekorasyonunda yer alan her eşyanın birbiri ile uyumlu olmasına özen gösteriniz. Bu sayede yatak odası dekorasyonunuz daha şık ve modern bir görünüme kavuşacaktır.

2018-yatak-odasi-perdeleri

yatak-odasi-perdeleri

yatak-odasi-perde-modeli

yatak-odasi-perde-modeli-2018

yatak-odasi-perde-modelleri

yatak-odasi-perdesi

yatak-odasi-perdesi-2018

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ