Mutfak dekorasyonları hazırlanırken en önemli unsurlardan birisi de mutfak dolaplarıdır. Mutfak dolapları son zamanlarda giderek değişiklik göstermektedir. Ve mutfak dolabı modeli seçerken en çok kararsız kalınan konu ise dolabın rengidir.  Mutfak dekorasyonlarında yer alan mutfak dolaplarınızın rengini mutfağınızın ana rengine uyumlu olması gerekmektedir. Genel olarak 2018 yılında mutfak dolaplarında açık renklerin tercih edilecektir. Çünkü açık renkler odayı daha ferah göstermekle birlikte diğer renklerle daha kolay bir şekilde uyum sağlamaktadır. Bundan dolayı en sık kullanılan renklerin başında da krem rengi gelmektedir.  İkinci olarak ise beyaz renk sık tercih edilen bir diğer mutfak dolabı rengidir. Mutfak dolaplarının rengi konusunda insanların en çok tercih ettiği renkler açık tonlar olmamasına rağmen siyah ve bordo renkleridir.  Siyah ve bordo renkleri de dolaplarda şık ve modern görüntüsünün yanı sıra diğer renklerle de uyum sağlayabilmektedir.


Son zamanlarda mutfak dolaplarında yeni bir trend ortaya çıkmıştır. Bu trendin adı ise Lake mutfak dolaplarıdır. Lake mutfak dolapları kısaca cilalanmış dolaplardır. Ve lake dolapların mat ve parlak olmak üzere farklı iki çeşidi bulunmaktadır. Özellikle parlak lake mutfak dolapları çok tutulmakta ve birçok insan tarafından mutfaklarında tercih edilmektedir.  Lake mutfak dolapları dayanıklı yapısı ile de ön plana çıkarken en çok parlak beyaz lake mutfak dolapları tercih edilmektedir.  Lake mutfak dolaplarının diğer dolap türleri ile değişiklik gösterse de hemen hemen aynı fiyat dengindedirler.

Son olarak mutfak dolabı modeli seçerken geniş kapasiteli olmasına özen gösteriniz. Çünkü mutfak dolapları bir saklama alanı olmasından dolayı sahip olduğunuzu ürün ve eşyalarınızı depola malısınız. Aksi takdirde göz önünde bulunan eşyalar dekorasyonu olumsuz etkileyecektir.  Bunun dışında camlı mutfak rafları oldukça hoş bir görünüme sahiptir.

Mutfak Dolabı 2018

Mutfak Dolabı 2018

Mutfak Dolabı Modeli

Mutfak Dolabı Modeli

Mutfak Dolabı Modeli 2018

Mutfak Dolabı Modeli 2018

Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak Dolabı Modelleri 2018

Mutfak Dolabı Modelleri 2018

Mutfak Dolabları

Mutfak Dolabları

Mutfak Dolapları

Mutfak Dolapları

Mutfak Dolapları 2018

Mutfak Dolapları 2018

Bir önceki yazımız olan Mutfak Dekorasyonlarında Beyaz Renk Etkisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. eda diyor ki:

    hepsi birbirinden güzel

    1. DekorStyle diyor ki:

      Teşekkürler.

BİR YORUM YAZ