Maddi imkan ve diğer nedenlerden ötürü metrekaresi düşük  ve oda boyutları küçük olan evlerde yaşamak zorunda kalabiliyoruz.     Ancak bu küçük görünümlü odaları doğru bir dekorasyon ile oldukça geniş ve ferah bir hale getirebilirsiniz. Böylece şirin bir görünüme sahip olabilirsiniz. Eğer sizlerde küçük odalara sahip bir evde yaşıyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar ise şunlardır;


  • İlk olarak odanın boyutları küçük olduğu için salon içerisinde kullanacağınız eşyaların boyutlarını da ideal veya küçük boyutlara tercih etmelisiniz. Özellikle salonlarda en fazla yer kaplayan ürünler koltuk takımı ve tv üniteleridir. Bu iki ürünün ufak boyutlu modellerine yönelmeniz salon dekorasyonunuzu rahatlatacaktır.
  • İkinci olarak ise ideal boyutlara sahip eşyalar tercih ederken fonksiyonel özellikleri olan yani birden fazla işe yarayan ürünler tercih etmelisiniz. Bu fonksiyonel ürünler birden fazla görev yaptığı için oda içerisinde bir diğer eşyanın görevini de yaparak oda içinde fazla eşya bulunup kalabalık bir görünümün oluşmasını ortadan kaldıracaktır.
  • Üçüncü olarak ise küçük boyutlara sahip odaları daha geniş hale getirmek için etkili olan unsur ise renklerdir. Renkler bir odayı dada ferah gösterebilir. Bu nedenle küçük odalarında açık tonlu renkler ile canlı renkleri kullanmalısınız. Bunun yanı sıra küçük boyutlu salon ve diğer odalarınızda mümkün mertebe koyu renklerden uzak durmalısınız.
  • Bunun yanı sıra küçük odalarda aydınlatmalar daha da önemli hale gelmiştir. Küçük odalarınızı doğru ve sayıca yeterli aydınlatma ürünü kullanırsanız odanız daha geniş ve büyük bir görünüme ulaşacaktır.
  • Küçük odalarınızda fazla aksesuar kullanmayınız. Kullanacağınız tek aksesuar ayna olsun. Aynalar odaya derinlik katan bir aksesuar modelleridir. Ayrıca orta sehpa gibi oldukça trend bir ürünü küçük odalarınız içim önermiyoruz. Ancak bir orta sehpa modeli aşığıysanız küçük boyutlu ve fonksiyonel modellere yöneliniz.
  • Son olarak ise oturma grubu, çekmece ve kapaklı rafları olabildiğince sık kullanmalısınız. Bu depolama alanlarınızda kullanmadığınız eşyalarınızı saklayarak ortalıktaki kalabalık görünümü ortadan kaldırabilirsiniz.
Küçük Salon Dekorasyonları

Küçük Salon Dekorasyonları

Küçük Salon Dekorasyon Modelleri

Küçük Salon Dekorasyon Modelleri

Küçük Salon Dekorasyonu

Küçük Salon Dekorasyonu

Küçük Salonlar

Küçük Salonlar

Küçük Salon Modeli

Küçük Salon Modeli

Küçük Salon Modelleri

Küçük Salon Modelleri

Küçük Salon Örnekleri

Küçük Salon Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ