Evlerde dekorasyon giderek önem kazanmaya başlarken ev içinde dekorasyonuna ve görünümüne en az önem verilen yerlerden birisi koridorlardır. Koridorlar evin giriş kapısından başlamakla birlikte kısa veya uzun olan bölümlerdir. Kimi evlerde koridor uzun ve ince olurken kimi evlerde ise kısa ve geniş olan koridorlar bulunmaktadır. Koridor dekorasyonlarında kullanılabilecek ürünler oldukça kısıtlıdır. Bu nedenle elimizde belli başlı ürünler vardır ki bu ürünleri kullanarak şık ve modern bir koridor görünümü elde edebilirsiniz.


Koridor dekorasyonunda yer verebileceğiniz ve yer vermeniz gereken ilk ürün aynalardır. Koridor duvarlarında kullanabileceğiniz aynaları aynı zamanda giriş kapısı çevresinde de kullanabilirsiniz. Giriş kapısının konumuna yakın bir yerdeki ayna ile kendinizi hemencecik kontrol edebilir ve dışarı çıkabilirsiniz. Bu nedenle birçok ayna modeli özellikle boy aynaları giriş kapısına yakın bir yerde kullanılmaktadır.

Koridor duvarlarında yer verilen aynalar ise koridorların daha geniş ve büyük görünmesini sağlayacaktır. Aynaları genellikle küçük ve sıkışık koridorlarda kullanarak koridorlarınıza ferah bir hava katabilirsiniz. Koridor duvarlarında aynaların yanı sıra tablo ve resim gibi çeşitli aksesuarlara da yer vererek şık bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Koridorlar için en çok zorlanan konulardan birisi de halılardır. Çünkü koridorlarda fazla eşya bulunmadığından dolayı halı modelini neyi baz alarak seçmek gerektiği insanlar bulamamaktadır. Koridorlar için halı modeli seçerken duvar renklerinizi baz alarak bir tercih yapabilirsiniz. Koridor duvarlarında ise çok koyu renkler tercih etmeyiniz. Koridorlar genellikle dar olduğu için kapalı renkler koridorları daha da boğuk bir havaya sokacaktır. Bunun yanı sıra koridor halılarında açık renkli modellere yönelmelisiniz. Veyahutta koridorlarda desenli halılar kullanabilirsiniz.

2018-koridor-aynalari

koridor-aynalari

koridor-aynasi-modeli

koridor-aynasi-modelleri

koridor-halilari

koridor-hali-modelleri

koridor-icin-ayna-modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ