Dekorasyon dünyasında birçok önemli unsur bulunurken bu unsurlardan birisi de renklerdir. Renkler bir oda dekorasyonunu doğru tercih edildiği takdirde oldukça olumlu bir şekilde etkilerken yanlış kullanılırsa da oda dekorasyonunu olumsuz etkilemektedir. 2018 yılında her alanda olduğu gibi dekorasyon dünyasında da çift renkler hakim olmaktadır. Bu nedenle ev dekorasyonlarında birbiri ile uyumlu renkler araştırılmakta ve incelenmektedir.


Birbiri ile uyumlu birçok renk bulunurken en çok yakışan ve gerçekten daha az bilinen farklı bir görünümü olan renkler ise gri ve sarıdır. Gri ve sarı renk birbirini tamamlayan ve özellikle salon dekorasyonlarında kullanılmaya çok uygun renklerdir. Sarı ve gri salon dekorasyonunuzu daha ferah bir hale getirecektir.

2018 yılında salon dekorasyonlarında sarı ve gri rengi çok rahat ve istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Salon dekorasyonlarınızda bu renklere nerelerde yer verebiliriz diye düşünüyorsanız ilk olarak duvarları kullanabilirsiniz. Duvarlarınızda gri renge yer vererek  oturma gruplarınızda sarı rengin hakim olduğu modellere yönelebilirsiniz. Bunun yanı sıra sarı ve gri renkleri diğer renklerle birlikte de kullanılabilir. Özellikle bu iki renk beyaz gibi oldukça fonksiyonel bir renkle beraber kullanılarak daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Salon dekorasyonlarınızda gri ve sarı rengi birlikte kullanabileceğiniz alanlardan birisi de halı modelleridir. Bu iki rengin uyumu halı modellerinde de göz kamaştırırken gri ve sarı renkleri kirleri göstermeyen renklerdendir. Son olarak ise salon dekorasyonunda kullanacağınız  oturma gruplarında gri koltuk takımı sarı yastığa sahip modellere yönelebilirsiniz. Ayrıca kumaş kaplama orta sehpalarda  sarı ve gri rengi tercih edebilirsiniz

gri-sari-salon-dekorasyonlari

gri-sari-salon-dekorasyonu

gri-sari-salon-dekorasyonu-modeli

gri-sari-salon-dekorasyonu-modelleri

gri-ve-sari-salon-dekorasyonlari

salon-dekorasyonu-gri-sari

salon-dekorasyonunda-gri-sari-rengi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ