Dekorasyon dünyasında etkili hususlardan ilki renklerdir. Renkler odayı şık gösterebildiği gibi hoş olmayan görüntülere de sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle dekorasyon üzerinde renk tercih yaparken dikkatli ve özenli hareket etmemiz gerekmektedir. Daha önceki yıllarda dekorasyon dünyasında daha çok sade ve açık renkler tercih edilmekteydi. Ancak şimdi ise canlı ve pastel renklerde popüler olmuş ve ev içindeki tüm odalarda kendilerine yer bulmuşlardır. Özellikle canlı ve pastel renklerin en çok kullanıldığı odaların başında çocuk odası ve mutfaklardır.


Mutfak dekorasyonlarında en çok tercih edilecek canlı renklerden birisi de Fuşya rengidir. Fuşya rengi pembe renginin bir tonu olmakla birlikte oldukça canlı bir renktir. Mutfak gibi biz kadınların oldukça yorulduğu ve enerji sarf ettiği odada böyle bir canlı renk kullanılması gayet doğru bir işlemdir. Çünkü renklerin insan psikolojisi üzerinde etkili olduğu aşikardır.  Bu kadar yorucu bir odada fuşya rengi gibi canlı bir renk kişilere enerji katacaktır.

Dekorasyon alanında renkleri bir arada doğru bir şekilde kullanmak dekorasyonu daha şık ve modern bir hale getirecektir. Fuşya rengi diğer birçok renkle uyum sağlayabilen bir renktir. Özellikle fuşya rengi açık renk tonları ile uyum sağlamaktadır.  Bu örnekten de anlayacağınız üzere canlı renkler ile birlikte açık renk tonlarını birlikte kullanabilirsiniz. Fuşya rengi beyaz, krem, sarı ve gri renklerle birlikte kullanılabilmektedir.

Mutfak dekorasyonunda duvarlarınız fuşya rengi ise mutfak içinde birçok eşyada açık renk tonuna yer verebilirsiniz. Özellikle mutfak dolaplarınızda beyaz rengine yer verebilirken, teknolojik aletlerinizde de beyaz olan modelleri tercih edebilirsiniz Bunun yanı sıra halı modelleriniz de mutfak masalarında da açık renk tonlarına yer verebilirsiniz.

fusya-mutfak-dekorasyonlari

fusya-mutfak-dekorasyonu

fusya-mutfaklar

fusya-rengi-mutfak-dekorasyonlari

fusya-rengi-mutfak-dekorasyonu

fusya-rengi-mutfaklar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ