Bebek odaları dizayn edilirken dizayn stili olarak çocuğun cinsiyetine bakmak gerekmektedir. İlk olarak çocuğun cinsiyetine göre hareket etmeli daha sonra ise çocuğun ilgi alanlarına göre bir dizayn stili başlatmalısınız. Çocuğun cinsiyetine göre bir stil, bir oda rengi ve ona göre eşyalar tercih etmelisiniz.


Erkek bebek odaları dizayn ediyorsanız ilk olarak oda rengini belirleyiniz. Erkek bebek odaları için en çok tercih edilen renk ise açık mavidir. Açık mavi rengi hem oda içine ferahlık ve dinginlik katarken mükemmel bir erkek rengidir. Ayrıca bebeğinizin psikolojisi için açık mavi oldukça iyi gelecek ve onu rahatlatacaktır. Bebek odalarında açık renk kullanmaya özen gösteriniz. Bunun yanı sıra diğer kullanabileceğiniz renkler ise krem ve beyazdır.

Renk sonrası ise erkek bebek odası için seçeceğiniz eşyalarda evladınızın ilgi alanlarına göre hareket ediniz. Erkek bebek odalarında en çok tercih edilen eşya ise araba modelinde olan yataklardır. Bunun yanı sıra oda içinde tercih edeceğiniz perde, halı ve duvar kağıdı gibi ürünlerde spor ve kahraman figürleri olmasına özen gösteriniz.  Erkek bebek odalarındaki ürünlerin rengarenk olmasına özen gösteriniz. Renkler çocuğuna enerji katacaktır.

Erkek bebekler kız bebeklere oranla daha hareketlilerdir. Bu nedenle erkek bebek odalarında çocuğunuza daha fazla dikkat etmek için onu sağlığına zarar verebilecek ürünlerden kaçınmalısınız. Yüksek ve köşeleri sivri  olan ürünlerden olabildiğince uzak durunuz.  Ayrıca bebek odalarını doğru bir şekilde aydınlatmalısınız. Geceleri çocuğunuzu oldukça rahat bir şekilde görüş açısına sahip olmalısınız. Ve korunaklı ürünler seçmeye gayret ediniz.

Erkek bebek odalarında evladınıza odayı kendisinin olduğunu hissettirmelisiniz. Özellikle bunun için oda içinde kendi fotoğraflarının bulundurabilir, kendi ismini duvara yazabilirsiniz. Erkek odaları için ideal renklerden birisi de gridir.

2018-erkek-bebek-odalari 2018-erkek-bebek-odasi erkek-bebek-odalari erkek-bebek-odalari-2018 erkek-bebek-odalari-modelleri erkek-bebek-odasi erkek-bebek-odasi-modeli erkek-bebek-odasi-modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ