Ev içinde her odanın dekorasyonu zor olsa da bir oda vardır ki dekorasyonu daha zordur. Bu oda çocuk odalarıdır. Çocuk odaları evlatlarımızın büyüme ve gelişme evrelerini tamamladığı başlıca alanlarından birisidir. Dolayısıyla gün içindeki vakitlerinin çoğunu odalarında geçirmektedirler. Bu nedenle çocuk odaları dekorasyonunu tasarlarken evladımızın sağlığına dikkat ederek hareket etmeliyiz.


Çocuk odası dekorasyonunda çocukların sağlığını düşünerek dekoratif işlemlerin başında yatak, masa, dolap gibi ürünlerin sivri köşelerinin olmamasıdır. Bunun yanı önemli olan diğer bir üründe halılardır. Halılar özellikle kış mevsiminin gelmesiyle birlikte her odada bulunduğu gibi çocuk odalarında da kendisine yer bulacaktır. Halılar vazgeçilmez olmakla birlikte doğru tercih yapılmadığı takdirde birçok sağlık problemine yol açabilmektedir. Özellikle halılar bakterilerin yoğun olduğu alanlarında başında yer almaktadır. Çocuklarımız oda içinde genel olarak halı üzerinde vakit geçirmekte ve halıda oyun oynamaktadır.  Ve halılardaki bakterileri gerek el gerekse ağız yolu ile vücuduna alabilmektedir. Bu nedenle anti bakteriyel olan halı modellerine yönelmelisiniz.  Bunun yanı sıra kalitesi düşük halı modelleri zamanla yıpranmalara maruz kalmaktadır. Çocuklarda halı üzerinde dizlerinin üzerinde oynadığından hatta bazen yanlışlıkla kayabildiğinden dizlerinde sürtünmeden dolayı deri üzerinde  yanmalar, parçalanmalar gibi problem ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle yün kalitesi yüksek halı modellerini tercih etmelisiniz.

Bunun dışında halı modeli seçerken evladınızın cinsiyeti ve ilgi alanlarına göre bir halı modeli seçebilirsiniz. Kız çocuklarınız için pembe, sarı, mor gibi renkler bulunurken erkek çocuklarınız için mavi renk oldukça idealdir. Çocuk odalarında beyaz renkli halı kullanmamaya özen gösteriniz. Çünkü çocuk odalarında beyaz halılar daha kolay bir şekilde kirlenmekte ve kiri göstermektedir. Bu nedenle desenli halı modellerine yönelmelisiniz. Evladınızın ilgi alanlarına göre de halı modeli seçebilirsiniz. Sevdiği kahramanların, müziksel ve sportif figürlerin bulunduğu halı modeli seçebilirsiniz.

bebek-odasi-halilari

cocuk-odasi-halilar

cocuk-odasi-halilari

cocuk-odasi-hali-modeli

cocuk-odasi-hali-modelleri

cocuk-odasi-halisi

cocuk-odasi-icin-halilar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ