Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

2018 Koridor ve Antre Dekorasyonu Modellerini Yeni Güzel Fikirleri ile Koridorları Verimli Kullanmak Gibi, Mesela Kitaplık Olarak Hepsi Makalemizde!


Her alanda olduğu gibi ilk izlenim çok önemlidir, ev dekorasyonunda da evinizin giriş bölümü olan antreler evinizin tüm dekorasyonu hakkında ilk izlenimlerin oluştuğu alanlardır . Aydınlık , ferah ve konforlu bir dekorasyona sahip olan antreler evinizin diğer alanlarının da aynı şıklıkta olduğunun göstergesi olacaktır.  Antre Ve Koridor Dekorasyonları aydınlatmaların , aynaların , portmanto ve aksesuarların kullanıldığı az sayıda tasarımın zarif kombinleri ile göz alıcı bir şıklığa ulaşır .

Koridor dekorasyonu nasıl yapılır neler kullanılır diye aklınızda sorular bulunuyordur. Koridor dekorasyonlarında birçok dekoratif ürün kullanılabilir. Koridor dekorasyonlarında kullanılacak birçok seçenek bulunmaktadır. Koridor dekorasyonunuzu yaparken ilk olarak duvarlarınızı kullanabilirsiniz. Koridor dekorasyonlarında duvarların etkisi çok büyüktür. Bu nedenle duvarlarınızda birçok dekoratif ürüne yer veriniz. Bu dekoratif ürünlerden birisi duvar kağıtlarıdır. Duvar kağıtlarının ideal olarak kullanılabilecek alanların başında koridor duvarları gelmektedir. Geniş ve ferah bir hava oluşturmak için açık ve sade duvar kağıdı modelleri seçebilirsiniz. Canlı ve pastel tonlardaki duvar kağıtları da ideal seçenekler arasındadır. Koridor duvarlarında kullanabileceğiniz ikinci bir ürün ise tablo veya fotoğraflarınızın bulunduğu çerçeveler olabilir. Bu iki üründe koridorlarınıza sıcak ve hoş bir hava katacaktır. Koridor duvarlarında en çok kullanılan dekoratif ürünlerden birisi de raf veya dolaplardır. Raf ve dolaplar içerisine alabildiği ürünler sayesinde de depolama alanı olarak kullanılmaktadır. Gereksiz eşyalarınızı bu raf veya dolaplarınızda kullanabileceğiniz gibi çeşitli aksesuarlara da yer verebilirsiniz.

2018 için Antre Ve Koridorlar İçin Dekorasyon Önerileri arasında aksesuarlar ve aydınlatmalar öne çıkan tasarımlar olarak göze çarpıyor . Koridorlar genelde dar ve uzun penceresi olmayan alanlardır dolayısıyla dekorasyon duvarlarda etkili olacaktır . Dar alanları büyük ve geniş gösteren aynalar bu alanların en şık aksesuarları olabilir . Bir duvarda aynaları diğer duvarda ise tabloları kullanarak oldukça güzel bir görüntü elde edebilirsiniz .

Evinizin giriş kısmı olan antreniz de ve koridorlarınız da sade bir Dekorasyon ile modern ve dekoratif bir şıklık yaratmak istiyorsanız sizler için seçtiğimiz en güzel örnek modelleri galerimizde incelemenizi tavsiye ederiz.

Ev dekorasyonlarında az kullandığımız alanların başında koridorlar gelmektedir. Evlerimizde odalar arasında geçişleri sağlayan bölümlerdir koridorlar. Sadece geçiş yapmakta kullandığımız koridorlar ev dekorasyonlarında pek önemsenmez. Ve bu hemen hemen herkes tarafından yapılan bir hatadır. Ne kadar odalar arası geçişi sağlasa da koridorlarımıza ev dekorasyonunuzu yansıtmaktadır. Bu nedenle koridor dekorasyonlarına da gerekli önemi ve özeni göstererek hareket etmeliyiz. Aksi takdirde ev dekorasyonu muzun genel görüntüsü olumsuz etkilenecektir.

Koridor dekorasyonlarında aydınlatma ürünü kullanmaya özen gösteriniz. Ev girişlerinde bulunan koridor ilk görünüm açısından oldukça etkili bir rola sahiptir. Bol ve etkili aydınlatma ürünü kullanmanız daha geniş ve ferah bir dizayna sahip olduğunuzu sağlayacaktır. Ayrıca mümkün olduğunda ayna gibi ürünlere yer veriniz.

2018 Koridorlar ve Antrelerin Dekorları

Değerli okurlarımız bildiğiniz üzere dekorasyon son zamanlarda önemini giderek arttırmaya başlamıştır. Hal böyle olunca evin her köşesinde ve metrekaresinde dekoratif işlemler yapılmaktadır. Bu arayış nedeniyle birçok farklı alanda dekor çeşitleri çıkmıştır. Bunlardan birisi ve en yenisi antre, koridor dekorasyonlarıdır. Antre veyahutta koridorlar evin giriş kapısından itibaren ince, uzun alanlara denilmektedir. Bu antre, koridorlar evin giriş olmasından dolayı dekorasyon bazında oldukça önemlidir. Çünkü evin girişi insanlar üzerinde etkisi yüksek bir durumdur. Bu nedenle ev girişlerimizi olabildiğince iyi ve doğru bir şekilde dekore edip modern bir görünüme kavuşturmalıyız. Böylece eve gelen misafirlerimizde ev girişinize hayranlık duyacaktır.

Antreler ve koridor ev içerisinde bulunan odaları birbirine bağlayan nokta ve alanlardır. Bu alanların dekorasyonunda da oldukça dikkatli ve özenli davranılması gerekmektedir. Gerekli titizlik gösterildiğinde koridorlar hayat bulacaktır. İlk olarak koridor dekorasyonlarında adımlar atarken bu bölgenin aydınlatması iyi olmalıdır. Çünkü uzun bir alan olması dolayısıyla tek bir aydınlatma yeterli olmayabilir. Bu nedenle aydınlatmaları birden fazla sayıda ve tam merkezi konumda kullanmalısınız. Koridorlarınızda aydınlatma olarak avizeler kullanabileceğiniz gibi spot ve gömme lambalar oldukça ideal seçenekler arasında yer almaktadır. Koridor dekorasyonu bahsettiğimiz üzere geniş ve ferah olmalıdır. Bir alanın geniş ve ferah olmasını etkileyen unsurlardan biriside renklerdir. Renkler bir alanı geniş ve ferah gösterebilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle mümkün olduğunca koridorlarınızda açık renkte boyalar kullanınız. Beyaz,turkuaz,toz pembe gibi renkler ideal renklerdir. Koridor dekorasyonu düzenlerken bu alanlarda birçok eşyalar kullanabilir. Özellikle vestiyer gibi işe yarar eşyaları bu bölgede kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra görsellik önemli olduğu için koridor duvarlarında çeşitli aksesuarlara yer verebilirsiniz. Özellikle kitaplıklar,aynalar,tablolar ve resimler koridor kullanmak için uygun aksesuar çeşitlerindendir. Aynalar koridorunuza derinlik katabileceği gibi şık bir görünümün ortaya çıkmasında da etkili olacaktır. Son olarak koridor zemininde büyük ve parlak fayanslara yer verebilirsiniz.

Şimdi 2018 yılında tasarlanan birbirinden şık antre ve koridor dekorasyonlarını fotoğraf galerimize tıklayarak detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

antre dekorasyonu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ