Sevgili takipçilerimiz ev dekorasyonlarında en çok kullanılan oda salon ve oturma odalarıdır. Salon ve oturma odaları hem ailecek hemde misafirlerimizle beraber en çok vakit geçirdiğimiz odaların başında gelmektedir. Bu nedenle hem kendimiz için hemde misafirlerimizin izlenimi için salon ve oturma odası dekorasyonu aşırı önem arz etmektedir. Salon ve oturma odası dekorasyonlarında en etkili unsur koltuklardır. Koltuk modeli ve renginin dekorasyona etkisi yüksektir. Bu nedenle koltuk modeli ve rengi tercih ederken oldukça dikkatli hareket etmelisiniz.


İlk olarak koltuk renginizi belirlerken salon ve oturma odanızın ana temasına uygun bir renk belirlemeye çalışınız. Bildiğiniz üzere salonlarda vintage,country gibi birçok dekorasyon tarzı kullanılmaktadır. Salonlarınızı hangi dekorasyon tarzına göre dizayn ettiyseniz o tarza yakın bir renk kullanmalısınız.

koltuk-renkleri

2017 2018 yılları arası salon ve oturma odası koltuk seçiminde daha çok açık ve pastel tonlara yönelme olacaktır. Biliyor olmalısınız ki açık renk dekorasyonunuzu daha geniş ve büyük gösterecektir. Böylece daha ferah bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Koltuk renklerinizde de açık renklere yönelebilirsiniz. Açık renkler birçok renk ile kullanıma yatkın olması ile kadınların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. 2017 2018 yılında pastel renkte koltuk modeli sayısı da gün geçtikçe artacaktır. Pastel renk koltuk modelleri salon ve oturma odanıza canlılık ve pozitif bir enerji katacaktır. Özellikle ön plana çıkacak renkler arasında; mavi,pembe,fuşya,mor,kahverengi,beyaz ve yeşil tonları bulunmaktadır.

koltuk-rengi-modelleri

Son olarak salon ve oturma odalarınız için koltuk modeli seçerken rahat,konforlu,modern,dayanıklı ve az kirlenen bir koltuk modeli seçmeye özen gösteriniz.

 

 

koltuk-modelleri

2017-koltuk-renkleri

2017-koltuk-rengi

2017-koltuk-rengi-modelleri

2017-2018-Koltuk-Renk-Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ