Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

2016 yılının 5 güzel çocuk odası örnekleri ve dekorasyon modelleri ve fikirlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.


Sevgili okuyucularımız dekorasyon alanında sizlere çeşitli fikirler sunmaya kaldığımız yerden devam ediyoruz. Artık günümüzde dekorasyonun önemi giderek artmaya başlamış ve hemen hemen evin her odasının kendisine özgü bir dekorasyon tarzı bulunmaktadır. Nitekim böyle olunca çocuk odalarının kendisine ait bir dekorasyon tarzı oluşacaktır. Anca çocuk odalarını dekore etmek diğer odalara göre oranla daha zordur. Üstelik birden fazla evladınız bulunuyorsa ve yeterli sayıda odanız yoksa çocuk odalarının dekorasyonunun önemi daha da artmaktadır. Çünkü oda içerisinde yaşayacak olan iki veyahutta üç çocuğu oda içerisinde huzurlu,mutlu ve rahat ettirmeniz gerekmektedir. Peki bunu nasıl sağlayabiliriz diye merak içerisindeyseniz aşağıda sunduğumuz bilgileri çocuk odalarını dekore ederken kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Birden fazla çocuğu bulunan ebeveynler ilk olarak evlatlarınızın cinsi önemlidir. Eğer aynı cinste evlatlarınızın bulunuyorsa biraz daha şanslısınız demektir. Ancak farklı cinstlerde evlatlarınız varsa çocuk odasını dekore ederken ilk olarak duvar rengini seçimini gerçekleştirmelisiniz. Duvarlarınızda kız ve erkek çocuklarınıza hitap edecek renkler kullanmalısınız. Bu renkler beyaz ve turkuaz gibi renkler olabilmektedir. Bu tür odalarda aksesuar sayısını arttırın ve aksesuarların canlı,parlak,pastel renklerde olmasına özen gösteriniz. Sonra ki yapacağınız işlem ise çocuklarınızı odaya kendilerinin ait olduğunu hissettirmeli ve oda içerisinde onların hayal dünyasında bulunan özelliklerin olmasına da dikkat ediniz. Duvarlar bu durumlar için en uygun yerlerdendir. Çocuk odalarının duvarlarında çeşitli aksesuarlarla veyahutta duvar kağıtlarıyla odalarının kendilerine ait olduklarını hissettirebilirsiniz. Bu aksesuar seçimlerinde renk uyumunun olmasına özen gösterirseniz odanın şık bir hal almasını da sağlayabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir başka husus ise odayı iki veyahutta daha fazla çocuk paylaşacağından ötürü depolama alanlarının fazla olması sağlayınız. Çünkü çocuklar kendi odalarında ferah ve rahat bir ortama sahip olmalıdırlar. Bunun içerisinde oda içerisinde raflı ve çekmeceli eşyalara yer verebilirsiniz. Altında saklama alanı olan yatak modelleri tercih ederek çocuk odasını kalabalıktan kurtarabilirsiniz.

Şimdi sizler için oluşturduğumuz çocuk odası dekorasyonlarının bulunduğu galerimize göz atarak bir fikir sahibi olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ