Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

2016 mutfak aydınlatması fikirleri ve mutfak aydınlatmaları için önerileri bu makalemiz de siz değerli takipçilerimiz için paylaşıyoruz.

Değerli okuyucularımız bugün yine farklı bir konu ile sizlerle buluşuyoruz. Bugün sizlere birtakım bilgilerimizi aktaracağımız konu ise mutfak aydınlatmaları hakkında olacaktır. Mutfaklar daha çok bayanların vakit geçirdiği oda olmakla birlikte bazı durumlarda mailenin bulunduğu bir bölümdür. Bayanların burada daha çok vakit geçirmesinden dolayı mutfak dekorasyonunda ipleri bayanların eline bırakılmalıdır. Bayanların kişisel zevk ve fikirlerine uygun olarak bir dekorasyon yapılmalıdır. Mutfak dekorasyonlarında en önemli hususlardan birisi mutfak aydınlatmaları dır. Bizlerde mutfak dekorasyonları için bu denli önemli olan mutfak aydınlatmaları konusunda geniş kapsamlı bir araştırma gerçekleştirdik. Bu araştırmamızda-ki elde ettiğimiz bilgileri şimdi sizlerle beraber aşağıda maddeler halinde inceleyelim. Ve mutfaklarımızda uygulamaya başlayalım.


Mutfağın aydınlatmasının iyi olması mutfağı şık ve ferah tutmaktadır. Bu nedenle ilk olarak tezgah aydınlatmasına önem vermeliyiz. Çünkü tezgahta birçok işlem gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle tezgah çevrelerine dolaplara spot lambalar yerleştirilerek bu aydınlık sağlanabilir. Veyahutta tezgahın tam üzerindeki tavana ek bir aydınlatma yerleştirebilirsiniz.

Bir başka seçenek ise mutfak masalarınızın üzerinde çeşitli aydınlatmalara yer verebilirsiniz. Böylece mutfağınız hem şık hem de şatafatlı bir görünüme sahip olduğu gibi ferah bir ortama sahip olacaksınız.

Küçük bir ayrıntı mutfak dolaplarınızda koyu tonlar kullanmayınız. Çünkü koyu renkler mutfağınızın aydınlık olmasını kötü etkiler. Bu neden açık tonlu mutfak dolaplarından yana tercihinizi kullanınız.

Tıpkı mutfak dolapları gibi perde seçimlerinde de açık renklere yer veriniz. Ayrıca bu tür perdeler ile güneş ışınları mutfağınıza girerek ferah bir ortam kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Son olarak mutfaklarımızda kullandığınız aydınlatmaların beyaz renkte olmasına dikkat ediniz. Ve bu aydınlatmaların tüm mutfağa yetecek şekilde kuvvetli olmasına özen gösteriniz.

mutfak-aydinlatmasi-modelleri (1)

mutfak-aydinlatma-armaturleri (3)

En Şık 2016 Mutfak Aydınlatması Fikirleri; 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ