Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

2016 2017 Sonbahar Dekorasyonu Fikirlerini Bu Makalemiz de Dekorasyonuna Dönemsel olarak da önem veren takipçilerimiz için paylaşıyoruz.


Ev dekorasyonlarında da mevsimsel değişiklikler yaşanmaktadır. Mevsimler değiştiğinde trend ve renklerde değişiklik göstermektedir. Nitekim yaz mevsimini sonlandırdığımız bugünlerde artık sonbahar mevsiminin ilk günlerini yaşamaktayız. Bilirsiniz ki sonbahar mevsimi sakin ve rahatlığı olan bir mevsimdir. Evler yaz mevsimine oranla daha çok kullanılmaktadır. Bu nedenle ev dekorasyonlarının önemi daha da artmaktadır. Dekorasyona önem veriyorsanız sizlerde mutlaka ev dizaynını sonbahar mevsimine uygun bir şekilde yapmalısınız.

Sonbahar mevsiminde bildiğiniz üzere yapraklar yeşilliği bırakarak kuruma evresine geçip turuncu rengine bürünür. Ve bu değişim sonbahar mevsiminin ana rengi ve temasını turuncu haline gelmiştir. Yani sonbahar mevsiminde popüler renklerin başında turuncu gelmektedir. Diğer popüler renkler ise kahverengi , yeşil , sarı ve beyazdır. Sonbahar dekorasyonunuz da evlerinizin herhangi bir odasında bu renklerden birini kullanabilirsiniz. Tabi oda ve mobilya renklerini değiştirmek öyle bahsedildiği kolay değildir. Ancak odanın rengini değiştirmek yerine sonbahar mevsimine uygun renkte bir duvar kağıdı modeli tercih edebilirsiniz. Mobilya grubunuzu değiştirmekte oldukça maliyetli ve zahmetli bir işlem olduğundan sonbahar uygun bir koltuk takımı çarşafı veya örtüsü tercih edebilirsiniz. Hazır bahsetmişken salon dekorasyonunda kurumuş yapraklardan oluşan aksesuar kullanmanız oldukça doğru bir tercih olacaktır.

Sonbahar mevsimi kışın habercisi olmasından ötürü soğuk mevsimlerden birisidir. Sonbaharda bu nedenle odanızı ve sizi sıcak tutacak eski kilim ve halıları kullanabilirsiniz. Ayrıca sonbahar dekorasyonunda siyah mutfak eşyaları oldukça revaçtadır. Mutfak eşyalarını sizlerde siyah renkte tercih ederek modern bir mutfak dizaynına sahip olabilirsiniz.

Son dönemlerin dekorasyon trendlerinden olan niş uygulaması popülerliğini giderek büyütmektedir. Niş uygulaması sonbahar mevsiminde oldukça uygun olmakla birlikte niş denilen bu oyuklarda ışıklandırma kullanarak bu mevsimin dinlendiriciliğini arttırabilirsiniz.

Son olarak sonbahar mevsimine uygun renkleri bol bol kullanınız. Renkler arası geçişi iyi bir şekilde dengeleyerek dinlendirici , şık ve modern bir ev dizaynına sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ