Ev dekorasyonlarında seçtiğimiz eşya ve dekorasyon tarzı kadar aslında renklerinde etkisi büyüktür. Renkler bir odanın tarzını, görüntüsünü ve havası çok kolay bir şekilde değiştirebilmektedir. Bu nedenle dekorasyonda renk tercihi yaparken oldukça dikkatli hareket etmeliyiz. Dekorasyon alanında olsun hayatımızda olsun bazı renkler vardır ki herkesin beğendiği ve sıklıkla tercih ettiği bir renktir. Hatta bazılarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Bahsettiğimiz renk ise beyaz rengidir. Gerçekten de dekorasyon konusunda evleri ve tarzları incelediğimizde beyaz renge evin her odasında yer verildiğini görmekteyiz.


Bu odalardan birisi de mutfaklarımızdır. Mutfaklar evin sürekli kullanılan ve dolayısıyla en dağınık odalarından birisidir. Küçük mutfaklara sahipseniz bu dağınık görüntü odanızın daha ufak gösterecektir. İşte dağınıklığın yoğun olduğu mutfaklarımızda beyaz renge yer vererek daha huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz. Ayrıca küçük mutfaklarınızı beyaz rengi kullanarak daha geniş ve büyük gösterebilirsiniz.

Bunun yanı sıra beyaz renge mutfaklarınızda birçok noktada yer verebilirsiniz. Özellikle mutfakta en çok beyaz rengin kullanıldığı alan ise mutfak dolaplarıdır.  Ayrıca mutfaklarınızda yer alan mutfak masalarında da beyaz renge yer verebilirsiniz. Mutfaklarınızda yer alan tezgahlarda bildiğiniz mermer tezgah oldukça popülerdir. Bu nedenle mutfak tezgahlarınızda beyaz renkli mermerlere yer verebilirsiniz. Mutfaklarınızda duvarlarında veya yer kaplaması olarak fayanslarınızda veyahutta parkelerinizde beyaz renge yer verebilirsiniz. Son olarak ise mutfak perdelerinizde beyaz rengi kullanabilirsiniz. Stor, zebra veya tül perde modellerinde beyaz renk güneş ışığını daha geçirgen olduğu gibi mutfağınız yeterince aydınlık ve ferah olacaktır.

Beyaz rengi diğer bütün renklerle uyum sağlayabilen nadir renklerden birisidir. Bu nedenle sıklıkla tercih edilen beyaz rengini kombinlemek oldukça kolaydır. Bildiğiniz üzere son zamanlarda canlı ve pastel renk ev dekorasyonlarında popüler ve trend haline gelmiştir. Dolayısıyla bu canlı ve pastel renkler kendilerine mutfaklarımızda da yer bulurken kırmızı, sarı, mavi, yeşil ve mor gibi renklerle beraber beyaz rengi de kullanabilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dekorasyonları

Beyaz Mutfak Dekorasyonları

Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Beyaz Mutfak Dekorasyonu 2018

Beyaz Mutfak Dekorasyonu 2018

Beyaz Mutfaklar

Beyaz Mutfaklar

Beyaz Mutfak Örnekleri

Beyaz Mutfak Örnekleri

Beyaz Renkli Mutfak Dekorasyonu

Beyaz Renkli Mutfak Dekorasyonu

Beyaz Renkli Mutfaklar

Beyaz Renkli Mutfaklar

Beyaz Renkli Mutfak Modelleri

Beyaz Renkli Mutfak Modelleri

Bir önceki yazımız olan Mutfak Dekorasyonlarında Kullanılan Perde Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ