Ev içerisinde en çok kullanılan odaların sırasında mutfaklar  ilk sırayı almaktadır. Çünkü özellikle biz kadınların günümüzün çoğu mutfakta geçmekte  ve mutfaktan çıkamamaktadır. Bazı kadınlar şanslı iken  birçok kadın ise küçük boyutlara sahip mutfakları bulunmaktadır. Küçük mutfaklar kadınların en sevmediği oda şeklidir. Çünkü  mutfak ne kadar büyük  olursa biz kadınlar daha rahat hareket edebiliriz. Küçük mutfaklara sahipseniz birkaç dekoratif işlemle daha rahat bir çalışma alanı elde edebilirsiniz.


Küçük mutfaklarda  ilk olarak fazla ve gereksiz eşya kullanmamalısınız. Özellikle mutfaklarda yer alan ada tezgahlar alanı oldukça fazla bir şekilde kısıtlamaktadır. Bu nedenle ada tipi tezgah tercih etmeyiniz. Bunun yanı sıra tercih ettiğiniz eşyaların fonksiyonel olmasına özen gösteriniz. Fonksiyonel eşyalar mutfaklarda birden fazla işinize yarayacağı gibi eşya adetini de azaltmaktadır. Daha sonra ise küçük mutfaklarda ideal boyutlara sahip eşya seçiniz. Örneğin mutfak masaları mutfaklarda geniş yer kaplamaktadır. Bu nedenle mutfak boyutlarınıza uygun bir mutfak masası modeli seçiniz. Günümüzde orta boyutlarda oldukça şık ve modern görünümlü masa modelleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra duvara monte edilebilen masalar tasarlanmıştır. Duvara monteli mutfak masaları mutfaklarınızda daha fazla yer kazanmanıza yardımcı olmaktadır. Bu nedenle küçük boyutlu mutfaklarda minimalist eşyaları tercih etmek daha doğru olacaktır.

Küçük mutfakları daha geniş ve ferah göstermenin yollarından birisi de ayna kullanımıdır. Aynalar kullanıldığı takdirde odalara daha fazla bir derinlik katmaktadır. Bunun yanı sıra renk kullanımı da oldukça önemlidir. Açık tonlu renkler odayı daha ferah tutmaktadır. Bunun yanı sıra küçük mutfakları büyük ve geniş hale getirmek için yapacağınız işlemlerden birisi de aydınlatmalardır. Aydınlatmalar doğru yerde ve miktar olarak yeterli ise mutfağınız geniş ve ferah bir görünüm kazanacaktır.

2017 2018 Küçük Mutfak Dekorasyonları

2017 2018 Küçük Mutfak Dekorasyonları

2017 2018 Küçük Mutfak Dekorasyonu

2017 2018 Küçük Mutfak Dekorasyonu

2017 2018 Küçük Mutfaklar

2017 2018 Küçük Mutfaklar

Küçük Mutfak Dekorasyonları

Küçük Mutfak Dekorasyonları

Küçük Mutfak Dekorasyonları İpuçları

Küçük Mutfak Dekorasyonları İpuçları

Küçük Mutfak Dekorasyon Modelleri

Küçük Mutfak Dekorasyon Modelleri

Küçük Mutfak Dekorasyonu

Küçük Mutfak Dekorasyonu

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Siyah Beyaz Renklerin Hakim Olduğu Mutfaklar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ