Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Halı seçiminde hangi 9 önemli kriteri aramalıyız. Halı tercih ederken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir. Bu makalemiz de sizler için paylaşıyoruz.

Değerli okurlarımız her gün olduğu gibi bugün de size farklı bilgiler sunacağız. Bu bilgiler ise ev dekorasyonunda önemli bir role sahip olan halılar hakkında olacaktır. Evet ev dekorasyonuna hepimiz çok önem vermekteyiz. Bu nedenle evimize alacağımız her eşyayı özenle seçeriz. Ev dekorasyonuna etki eden, şıklaştıran bir husus da halılardır. Doğru bir halı seçimi ev dekorasyonunuzu kat ve kat şık bir hal almasını sağlayabilirsiniz. Ancak bir eşya seçmek,beğenmek oldukça zor bir iştir. Bizlerde bu zorluğu ortadan kaldıracak birtakım ipuçları sunacağız. Şimdi dilerseniz sizlerle beraber aşağıda halı seçiminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini inceleyelim.


Halılarımızı seçerken ilk önceliğimiz sağlığımız olmalıdır. Çünkü kalitesiz halılar çeşitli tozları içinde barındırarak sağlığımıza zarar vermektedir. Bu nedenle mutlaka kaliteli malzemelerden tasarlanmış halılara yönelmeliyiz. Daha sonra hangi odada kullanacağınıza karar vererek o odaya ve odanın dekorasyonuna uyum sağlayacak bir halı modeli seçmelisiniz. Her odanın dekorasyon stili farklı olduğundan dolayı bir halıyı farklı odalarda kullanamazsınız.

Bir başka dikkat etmeniz gereken nokta ise halıların dayanıklı ve kir tutmama özelliğine sahip olmalılar. Çünkü halılar sürekli kullanım alanları olduklarından dolayı kirlenmeye ve zarar görmeye çok yatkındır. Bu nedenle sürekli halı değişikliği yapmaktansa maddi olarak etkilenmemize neden olmadan kaliteli halılar seçmelisiniz. Ayrıca halı boyutlarımız ile odanızın boyutu arasındaki ölçüyü iyi bilin. Çünkü aksi takdirde odanızın dekorasyonu kötü bir şekilde etkilenecektir.

Değerli okurlarımız halıların görüntüsüne aldanıp tercihlerde bulunmayınız. Birçok halı görsellik açısından çok iyi olsa da kullanım açısından sınıfta kalmaktadır. Sizlerde bu tür halı modellerinden uzak durup hem şık hemde kullanışlı halı modellerine yöneliniz.

Son olarak garantili ürünler almaya özen gösteriniz. Çünkü satın aldıktan sonra kullanımını beğenmediğiniz ürünleri değiştirme imkanı kazanabilirsiniz.

Ev Dekorasyonuna Göre Seçilen Halı Örnekleri;

Bir önceki yazımız olan 2018 Modern Salon Aynası Modelleri başlıklı makalemizde ev aksesuarı ve modern salon aynaları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ