Evlerimizde biz kadınlar tarafından en çok kullanılan odaların başında mutfaklarımız yer almaktadır. Mutfaklarımızın dekorasyonu bu nedenle bir kat daha önem kazanmaktadır. Mutfak dekorasyonlarında birçok malzeme kullanılmaktadır. Ancak son zamanlarda dekor dünyasında ahşap mutfak dekorasyon modelleri trend listesinin üst sıralarına doğru tırmanmaya başlanmıştır.


Ahşap malzemesi hemen hemen ev her yerinde bulunmakta ve kullanılmakla beraber artık mutfaklarda komple kendilerine yer bulmaktadır. Özellikle mutfak dolaplarında ahşap modelleri sıklıkla tercih edilmektedir.  Ahşap malzemesi oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olsa da bazen istemediğimiz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. İşte ahşap malzemesinin avantajı da burada ortaya çıkmaktadır. Ahşap bir ürününüz kırıldığında, çizildiğinde zımpara işlemi ile yeniden şık ve hoş görünüme sahip olan ahşap ürününüzü elde edebilirsiniz.

Ahşap malzemesi her renk ve tarz mutfak dekorasyonları ile uyum sağlayabilmektedir. Bunun yanı sıra mutfak dekorasyonlarında kullanabileceğiniz ahşabın birçok farklı renk seçenekleri bulunmaktadır. Mutfak dekorasyonlarınızın ana rengine uyumlu olarak bir ahşap modeli rengi seçebilirsiniz. En çok tercih edilen ahşap rengi ise doğal ahşap rengidir. Çünkü doğal ahşabın sarısı çok şık ve modern bir görünüm sergilemekte ve her şey ile uyum sağlamaktadır.

Ahşap malzemesinin ön plana çıkan özelliklerinden birisi de doğal bir havası bulunmaktadır. Doğal havası sayesinde mutfak dekorasyonlarına sıcaklık katan bir etkisi bulunmaktadır. Mutfak dekorasyonlarında ahşap malzemesinin kullanıldığı alanlardan birisi de mutfak tezgahlarıdır. Özellikle ada tipi tezgah modeli tercih edilen mutfaklarda ahşaba daha sık rastlanmaktadır. Ahşap tezgahlar kullanışı oldukça kolay ve basittir. Bu nedenle sıklıkla tercih edilse de ahşap tezgahlar daha kolay bir şekilde kirlenmektedir. Dolayısıyla da diğer tezgah türlerine göre daha sık bir şekilde temizlenmeli ve temiz tutulmalıdır. Aksi takdirde sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

Ahşap Mutfak Dekorasyonları

Ahşap Mutfak Dekorasyonları

Ahşap Mutfak Dekorasyonu

Ahşap Mutfak Dekorasyonu

Ahşap Mutfaklar

Ahşap Mutfaklar

Ahşap Mutfak Modeli

Ahşap Mutfak Modeli

Ahşap Mutfak Modelleri

Ahşap Mutfak Modelleri

Ahşap Mutfak Örnekleri

Ahşap Mutfak Örnekleri

Ahşap Tarzlı Mutfaklar

Ahşap Tarzlı Mutfaklar

Bir önceki yazımız olan 2018 Mutfak Dolabı Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ