Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Adım adım mutfak dekorasyonunu ve mutfaklarda dolapların ve aksesuarlarının dizilimi  konumuzda anlatıyoruz. 

Evimizin en hareketli ve en yoğun odalarından olan mutfaklarda doğru bir dekorasyon yöntemi uygulamak zorundayız. Çünkü doğru olmayan bir dekorasyon modeli oluşturursak yıllarca kötü bir dekorasyona sahip ve sizi daraltan,bunaltan bir mutfağa sahip olursunuz. Bu da sizin psikolojinizi olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle mutfaklarımızda bulunacağımız tercihlerde oldukça dikkatli hareket ederken planlı ve düzenli bir şekilde ilerlemeliyiz. Bu makalemizde sizlere adım adım mutfak dekorasyonunda dikkat edeceğimiz hususları aktaracağız.

Bir mutfağı şık gösteren ilk detay zemindir. Zemin mutfakta dikkatleri üzerine çeken bir yer olmakla beraber zeminlerimiz de işlerinizi kolaylaştıracak bir tercih yapmalısınız. İşleriniz nasıl mı kolaylaşır ? Hemen söyleyelim kir tutmayan , dayanıklı ve modern bir zemin sizin işlerinizi her anlamda kolaylaştıracaktır. Zeminlerde sıklıkla değişiklikler yapılmayacağından dolayı yıllarca beğeneceğiniz ve sıkılmayacağınız bir model ve renk tercih etmelisiniz.

Daha sonra detay ise mutfak dolapları ve tercih edeceğiniz eşya grubudur. İlk olarak zeminle uyumlu bir renkte mutfak dolabı ve buna paralel uyumlu renk ve modelde eşya grubu tercih etmelisiniz. Mutfakların ferah bir ortama dönüşmesi için açık renkler kullanmanızda fayda var . Ancak son zamanlarda canlı renklerin kullanılması oldukça popülerdir. Bu nedenle açık tonlar ile canlı renkleri birleştirerek hareket etmelisiniz. Bu arada mutfak dolaplarımızın yeterli kapasitede genişliğe ve yer alanına sahip olması gerektiğini unutmayınız. Ayrıca tercih edeceğiniz eşya gruplarının da dayanıklı olmasına özen gösteriniz.

Son olarak ise aydınlatma konusu ülkemizde pek önemsenmektedir. Sizler diğer insanlar gibi olmayın ve evinizin her odasında aydınlatmaya önem veriniz. Özellikle mutfakta tek bir aydınlatma ürünü kullanmayınız. Mutfaklar ayrıca iş alanları olduğu için tek bir aydınlatma ürünü yeterli olmayacak ve odanız manasız bir şekilde karanlık görünecek ve sizi boğacaktır. Bu nedenle birden fazla aydınlatıcı kullanarak daha ferah bir mutfak dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kütahya Porselen Yemek Takımı Modelleri 2017 başlıklı makalemizde kütahya porselen yemek takımları ve mutfak dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ