Ev dekorasyonlarında bazı eşyalar değeri oldukça fazladır ve o eşyalar olmazsa olmazdır. Bu eşyalardan birisi perdelerdir. Perdeler evin ve odanın görüntüsünü oldukça fazla bir şekilde etkileyen bir unsurdur. Perdenin önemini ve etkisini perdelerinizi çıkardığınız zaman anlayacaksınız. Günümüzde ise birçok perde modelleri bulunmaktadır. Bu modellerden birisi de Rustik perdelerdir. 2018 yılının son günlerinde Rustik perde modelleri popülerliğini arttırarak trend listesinin üst sıralarına tırmanmaktadır.


Rustik perde modeli adını perde modelinde kullanılan borulardan almıştır. Bildiğiniz üzere Rustik perde modellerinde korniş yerine borular tercih edilmektedir. İşte bu borulara Rustik adı verildiği için oluşturulan perde modeline Rustik adı verilmektedir.  Bahsettiğimiz bu borular iki türlüdür. İlk olarak metal boruların kullanıldığını da görmekteyiz. Bunun yanı sıra ahşaptan yapılmış borularında kullanıldığı görmekteyiz. Ev dekorasyonlarını incelediğimizde daha çok metal boruların kullanılmaktadır. Metal borular kullanıldığı odaya daha lüks ve şatafatlı bir hava katmaktadır. Ahşap borular ise ağaçtan yapıldığı için daha sıcak ve romantik bir hava oluşmasını sağlamaktadır. Ahşap borularda meşe, ceviz gibi ağaçlar kullanılmaktadır. Ayrıca ahşap boruların her rengi mevcuttur. Ahşap boruları kullanacağınız odanın dekorasyonuna uygun bir renk ahşap modeli seçebilirsiniz. Son olarak ise bu Rustik boruları oda içerisinde ister duvara isterseniz de tavanınıza monte ettirebilirsiniz.

Rustik perde modelleri ev içerisinde hemen hemen her odada kullanılabilmektedir. Ancak daha çok salon, mutfak ve banyolarda Rustik perde modellerine daha çok yer verilmektedir. Ayrıca diğer perde modellerine göre daha kolay bir kullanımı olduğu gibi modern ve şık bir görünümü bulunmaktadır. Bunun yanı sıra metal rustik borularda altın ve krom renkleri bulunmaktadır. Altın ve krom renkleri lüks bir görünüme imza atmaktadır. Ayrıca bu perde modelinde kullanılan Rustik adlı boruların uçlarında dekoratif figürler ve şekiller bulunmaktadır.

2018 Rustik Perde Modeli

2018 Rustik Perde Modeli

Rustik Perde

Rustik Perde

Rustik Perdeler

Rustik Perdeler

Rustik Perde Modeli

Rustik Perde Modeli

Rustik Perde Modelleri

Rustik Perde Modelleri

Rustik Perde Tasarımları

Rustik Perde Tasarımları

Bir önceki yazımız olan Modern 2018 Genç Kız Odası Yatak Örtüleri başlıklı makalemizde ev tekstili, genç kız yatak örtüleri ve yatak örtüleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ